اتحاد ملی و انسجام اسلامی :دانلود رایگان تحقیق رشته علوم سیاسی

اتحاد ملی و انسجام اسلامی :دانلود رایگان تحقیق رشته علوم سیاسی

تحقیق رشته علوم سیاسی با فرمت WORD و در۱۶ صفحه با موضوع اتحاد ملی و انسجام اسلامی نگارش شده است. در ادامه قسمت هایی از این تحقیق ارزشمند آمده است:

 

 اتحاد ملی و انسجام اسلامی در حوزه جهان اسلام:

تاريخ انقلاب اسلامى نتايج اتحاد را در صحنه هاى مختلف نشان داده و اين امر در مواضع ما در خارج از كشور بسيار تاثير گذاشته است، لذا هميشه در نوك حمله دشمنان ما همين بحث وحدت قرار داشته و سعى كرده اند كه آن را به تفرقه و جدايى در داخل تبديل كنند. با توجه به توطئه استكبار جهانى براى ايجاد تفرقه نژادى- مذهبى و ملى بين كشورهاى اسلامى «انسجام اسلامى» يك شعار كليدى است و ما امروز در منطقه خاورميانه به آن نياز داريم. يكى از مواردى كه مورد اهتمام وعنايت امام راحل بود وحدت شيعه و سنى مى باشد لذا نبايد بگذاريم كه در جهان اسلام اختلاف ميان شيعه و سنى به مرحله اى برسد كه ابزارى براى نفوذ دشمنان شود.

 

اتحاد ملی و انسجام اسلامی براساس قران:

با توجه به تعالیم ویژه قرآن درباره وحدت می توان گفت نامگذاری امسال به نام اتحاد ملی و انسجام اسلامی از سوی رهبر فرزانه انقلاب براساس آیات قرآنی انجام شده ‌است چرا که ضرورت ایجاد اتحاد و انسجام در دین مبیین اسلام همواره مورد توجه و از دغدغه‌های مهم انبیا و امامان بوده است.
توجه به جلوه های اتحاد ملی و انسجام اسلامی نیز بنابر همان ضرورت تاریخی دین اسلام برای ایجاد وحدت بیشتر میان مسلمانان بوده و نامگذاری شایسته‌ای است و تمامی مسلمانان جهان باید به پیروی از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در ایجاد وحدت بیشتر بکوشند و از هرگونه اختلاف و تفرقه پرهیز کنند.

 

در فرازي از دعاي شريفه شعبانيه مي خوانيم :

« اللهم صل علي محمد وآل محمد; شجره النبوه وموضع الرساله و مختلف الملائكه و معدن العلم و اهل بيت الوحي اللهم صلي علي محمد وآل محمد; الفلك الجاريه في اللجج الغامره ; يامن من ركبها و يغرق من تركها المتقدم لهم مارق والمتاخر عنهم زاهق واللازم لهم حق »

دعا با « صلوات » شروع مي شود كه نماد هماهنگي است « هماهنگي » در عبادات و آموزه هاي ديني حرف اول را مي زند. ملزم هستيم كه با همديگر با عالم خلقت و با خداي متعال هماهنگ باشيم . يكي مي گفت ; « بايد هر روز تمرين دموكراسي داشته باشيم » ! اما شخص متدين بيش از هر چيزي بايد « تمرين هماهنگي » داشته باشد. نماز و حج و بسياري از عبادات خصوصا بصورت جماعت در واقع تمرين مكرر و شبانه روزي براي نيل به امر مهم « هماهنگي » است . در نماز جماعت مهمتر از سرعت و مدت برپائي نماز اصل هماهنگي مامومين با « امام جماعت » مي باشد كه بسيار مهم است . در تشكيلات سازماني « ضرورت هماهنگي » فراتر از اهميت امكانات نرم افزاري و سخت افزاري و حتي عوامل انساني كارآمد مي باشد و « هنر مديريت » چيزي جز هماهنگي نيست . هماهنگي را اگر از سازماني بگيريد ديگر همه چيز آن بي معني خواهد بود. صلوات نيز رمز خطيري براي هماهنگي معنوي است .

 

تفسیر صلوات:

۱ ـ شجره النبوه و « درخت نبوت » هستند شما بخوانيد درخت و مجموعه بهم بافته خبر شبكه خبري خبرگزاري الهي !

۲ ـ موضع الرساله و « جايگاه رسالت » هستند شما بخوانيد محلي براي دريافت و ارائه نامه هاي الهي يعني دبيرخانه الهي !

۳ ـ مختلف الملائكه و « محل آمد و شد فرشتگان » مي باشند جايگاه تلاقي آسمان و زمين زمينياني كه با آسمانيان ارتباط مستقيم دارند مراودين با كاركنان خالص و برگزيده الهي محل همايش و ملاقات گاه كاركنان الهي !

۴ ـ معدن العلم و « كان دانش » شما جسمي داريد كه حوائجي دارد و روحي كه ; نيازمند به غذاي معنوي است با علم چاق و فربه مي شود و با علم تقويت مي گردد علمي كه معدنش اين خاندان است و « مقوي روح » شماست آنهم با علم الهي

۵ ـ اهل بيت الوحي و « كاركنان معتمد جريان وحي الهي » هستند و كارگزاران مبدا و مقصد وحي و اداره كنندگان خبرگزاري الهي و كارمندان دبيرخانه الهي و برگزاركنندگان همايش هاي الهي و تعليم دهندگان علم الهي كارگزاران الهي .

 

 

 

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0