اثر تیمارکردن بذر و سطوح مختلف کود ازته بر عملکرد و اجزاء عملکرد ذرت رقم ۳۷۰ در منطقه شاهرود : پایان نامه ارشد مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات

اثر تیمارکردن بذر و سطوح مختلف کود ازته بر عملکرد و اجزاء عملکرد ذرت رقم ۳۷۰ در منطقه شاهرود : پایان نامه ارشد مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات

کشور عزیزمان ایران با توجه به تنوع اقلیم ، آب و هوای مطبوع و اراضی وسیعی که در اختیار دارد در صورت مدیریت در عرصه کشاورزی میتواند یکی از قطب های بلامنازع کشاورزی دنیا باشد و با پرورش دانش آموختگان خبره در گرایش های مختلف رشته کشاورزی میتوان به این مهم نایل آمد. مسترداک در ادامه به معرفی پایان نامه های کارشناسی ارشد رشته کشاورزی میپردازد. پایان نامه حاضر با عنوان” اثر تیمارکردن بذر و سطوح مختلف کود ازته بر عملکرد و اجزاء عملکرد ذرت رقم ۳۷۰ در منطقه شاهرود ” با گرایش زراعت و اصلاح نباتات و با فرمت Word (قابل ویرایش) تقدیم شما دانشجویان عزیز میگردد.

 

چکیده اثر تیمارکردن بذر و سطوح مختلف کود ازته بر عملکرد و اجزاء عملکرد ذرت رقم ۳۷۰ در منطقه شاهرود :

به منظور بررسی و مقایسه تاثیر اسموپرایمینگ و هیدروپرایمینگ بذر ذرت در سطوح مختلف کود ازته بر عملکرد و اجزای عملکرد ذرت رقم دبل کراس ۳۷۰، آزمایشی به صورت اسپلیت پلات در قالب طرح بلوک های کامل تصادفی در سه تکرار در سال ۱۳۸۹ و در مزرعه مرکز آموزش جهاد کشاورزی شاهرود انجام گرفت. در این آزمایش پرایمینگ در چهار سطح؛ عدم پرایم، اسموپرایم با PEG، اسموپرایم با KNo3  هیدروپرایم و همچنین کود اوره در سه سطح؛ ۲۰۰، ۳۰۰ و ۴۰۰ کیلوگرم در هکتار اعمال شد و تاثیر آن بر ۹ صفت؛ ارتفاع بوته، تعداد برگ، تعداد دانه در ردیف بلال، تعداد ردیف دانه در بلال، وزن هزار دانه، عملکرد بیولوژیک، عملکرد دانه، شاخص برداشت و درصد پروتئین گیاه ذرت بررسی گردید.

نتایج حاصل از تجزیه واریانس بیانگر تاثیر معنی دار پرایمینگ بر عملکرد بیولوژیک، عملکرد دانه، در سطح احتمال ۵ درصد و بر ارتفاع بوته، وزن هزار دانه، شاخص برداشت در سطح احتمال ۱ درصد و نیز نشان دهنده تاثیر معنی دار کود اوره بر؛ ارتفاع بوته، تعداد برگ، وزن هزار دانه، عملکرد بیولوژیک، عملکرد دانه، شاخص برداشت و درصد پروتئین در سطح احتمال ۵ درصد و بر تعداد دانه در ردیف بلال در سطح احتمال ۱ درصد بود.

نتایج مقایسه میانگین ها نشان داد که هیدروپرایمینگ بذر باعث افزایش معنی دار ارتفاع بوته، عملکرد بیولوژیک، عملکرد دانه و شاخص برداشت نسبت به تیمارهای دیگر شد. در صفت وزن هزار دانه نیز هیدروپرایمینگ نسبت به شاهد افزایش معنی دار داشت. در بقیه صفات هیدروپرایمینگ بذر افزایش معنی داری نشان نداد. در تمام صفات بجز صفت تعداد ردیف دانه در بلال سطح کود اوره بالاتر افزایش معنی داری از خود نشان داد. مقایسه اثرات متقابل پرایمینگ و کود اوره تنها بر صفت ارتفاع بوته تاثیر داشت.

در مجموع تیمار هیدروپرایمینگ با سطح کودی kg/ha400 اوره را می توان به عنوان بهترین تیمار با بهترین صفات مورفولوژیک، عملکرد و اجزای عملکرد در این تحقیق معرفی نمود. در واقع بهتر است آماده سازی بذر قبل از کاشت به این صورت که به مدت ۱۰ ساعت در آب خیسانده شود انجام گردد. در حین مراحل داشت نیز باید مقدار ۴۰۰ کیلوگرم کود اوره در سه نوبت به زمین داده شود.

 

 

پیشگفتار

ذرت با نام انگلیسی(corn) و اسم علمی zea mays از خانواده غلات (Poaceae) و یکی از چهار غله عمده جهان بوده و بعد از گندم و برنج تولید آن در دنیا مقام سوم را داراست(Duvick and Cassman, 1999).

خاستگاه ذرت قاره آمریکا و جنوب مکزیک است و پیشینه کشت آن به ۸ تا ۱۰ هزار سال پیش می رسد (Tollenaar and Dwyer, 1999). قدیمی ترین آثارباستان شناسی ذرت از مکزیک بدست آمده است. نام گونه ذرت (mays) از واژه mahis گرفته شده که نام قبیله ای در قاره آمریکاست. در سال ۱۴۹۲ میلادی هنگامی که کریستف کلمب به کوبا رسید مشاهده کرد که بومی ها ذرت تولید می کنند، او نام mahis را به ذرت داد، این نام بعدها بصورت mays تغییر یافت و هم اکنون در زبان انگلیسی بصورت maize نوشته می شود، احتمال دارد که بذر ذرت بوسیله کریستف کلمب از آمریکا به اروپا آورده شده باشد، زیرا از سال ۱۵۰۰ میلادی به بعد کشت ذرت در اسپانیا و ایتالیا رواج یافته است، در اوایل سده شانزدهم میلادی، ذرت بوسیله بازرگانان پرتقالی به جنوب آسیا راه یافته است و در امتداد جاده ابریشم به منطقه هیمالیا رفته است (FAO,2000).

این گیاه به علت ارزش غذایی خاصی که دارد مورد توجه کشورهای مکزیک، پرو، کشورهای آمریکای مرکزی و اغلب کشورهای آمریکای جنوبی قرار دارد، طبق شواهد مختلف و متعدد چنین به نظر می رسد که کشت و کار ذرت قرن ها قبل توسط بومیان این مناطق نیز رواج داشته و آنها در اصلاح آن سهم زیادی داشته اند و حتی ارقامی از آن تهیه کرده اند، ذرتی که مورد توجه خاص سفید پوستان قرار گرفته است ذرت دندان اسبی بوده که دارای قدرت تطابق پذیری بیشتری با شرایط مختلف آب و هوایی است، ذرت از لحاظ فتوسنتزی گیاهی چهار کربنه است و گرچه دامنه سازگاری آن گسترده است ولی در اقلیم های گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد بهتری می کند، ذرت از جمله گیاهانی می باشد که عملکرد دانه آن در عرض های جغرافیایی بالاتر از خواستگاه خویش زیادتر می باشد، این موضوع بیانگر توسعه اقتصادی واستفاده بیشتر از نهاده ها در تولید این محصول در عرض های جغرافیایی بالاتر است و هر چند طول دوره روشنایی زیادتر و فصل رشد طولانی تر هم در این امر موثر بوده اند، به دلیل استعداد زیاد در تولید دانه، ذرت را پادشاه غلات نامیده اند، در بین غلات، ذرت بیشترین تنوع در مصرف را داراست، زیرا ذرت افزون بر مصرف به عنوان غذای انسان (کنسرو یا تهیه غذا در خانه) و به عنوان علوفه برای دام ها، در صنایع تخمیر و تهیه فرآورده های متنوع صنعتی از جمله اتانول نیز مورد استفاده قرار می گیرد، به نظر می رسد اهمیت ذرت در آینده زیادتر شود زیرا در کشورهای فقیر غذای اصلی است و در کشورهای غنی برای تولید پروتئین حیوانی ضروری است، سالیانه بیش از صد میلیون هکتار از اراضی زراعی دنیا به کشت ذرت اختصاص پیدا می کند و بعد از گندم بزرگترین سطح کشت را اشغال می کند، در حالیکه تولید محصول آن بعد از گندم و برنج قرار دارد (Evan et al., 2005).

کشورهای ایالات متحده، شوروی سابق، رومانی، یوگسلاوی، مجارستان، ایتالیا، چین، برزیل، مکزیک، آفریقای جنوبی، آرژانتین، هند و اندونزی عمده ترین تولید کنندگان ذرت می باشند، دلیل اصلی این پراکندگی زیاد وجود محسنات فراوان ذرت می باشد، این دلایل شامل عملکرد زیاد در واحد کار انجام شده و واحد سطح می باشد(Iqbal et al., 2004). ذرت یک منبع غذایی قابل متراکم شدن است و به راحتی قابل انتقال است، پوسته های روی بلال، آن را در برابر پرندگان و باران محافظت می کنند، ذرت را می توان طی یک دوره طولانی، برداشت و ذخیره کرد، همچنین می توان به آن اجازه داد تا در مزرعه کاملاً خشک شود تا برداشت به راحتی صورت گیرد، ترکیب شیمیایی دانه ذرت به طور متوسط شامل ۱۳% آب, ۵۹% نشاسته، ۱۰% پروتئین خام, ۵% چربی، ۴% پنتوزان, ۳% دکسترین, ۲% سلولز خام, ۲% قند و ۲% خاکستر می باشد (نورمحمدی و همکاران, ۱۳۸۰).

 

 

جمع بندی نتایج اثر تیمارکردن بذر

 

به طور کلی نتایج حاصل از این پژوهش را می توان به شرح زیر جمع بندی نمود :

  • پرایمینگ بذر ارتفاع بوته را به طور معنی داری نسبت به شاهد (عدم پرایم ) افزایش داد و تفاوت معنی داری بین هیدروپرایمینگ و اسموپرایمینگ مشاهده شد. کاربرد کود اوره به میزان ۴۰۰kg/ha ارتفاع بوته ذرت را به طور معنی داری نسبت به سطوح دیگر افزایش داد. همچنین تفاوت معنی داری بین سایر سطوح اوره مشاهده شد.

 

  • پرایمینگ بذر تعداد دانه در ردیف بلال را به طور معنی داری نسبت به شاهد افزایش نداد. همچنین سطوح کودی ۲۰۰، ۳۰۰ و ۴۰۰kg/ha اوره به طور معنی داری در تعداد دانه در ردیف بلال اختلاف داشتند.

 

  • پرایمینگ بذر وزن هزار دانه ذرت را نسبت به شاهد در سطح ۱ درصد افزایش داد. همچنین سطوح کودی مورد آزمایش اختلاف معنی داری در سطح ۵ درصد با هم داشتند.
  • هیدروپرایمینگ عملکرد بیولوژیک را به طور معنی داری نسبت به شاهد و اسموپرایمینگ (تیمار با PEG و نیز KNo3 ) افزایش داد. همچنین کاربرد ۴۰۰kg/ha کود اوره افزایش معنی دار عملکرد بیولوژیک را نسبت به سایر سطوح باعث گردید.

 

  • هیدروپرایمینگ عملکرد دانه را نسبت به اسموپرایمینگ و شاهد به طور معنی داری افزایش داد. کاربرد کود اوره در سطوح ۳۰۰ و ۴۰۰kg/ha افزایش معنی دار عملکرد دانه را نسبت به سطح kg/ha200 باعث شدند.

 

  • هیدروپرایمینگ تأثیر معنی داری بر شاخص برداشت داشت. همچنین کاربرد ۴۰۰kg/ha کود اوره شاخص برداشت را نسبت به دیگر سطوح افزایش داد.

 

  • پرایمینگ بذر تاثیر معنی داری بر درصد پروتئین دانه نداشت. اما سطوح مختلف کود اوره در سطح احتمال ۵ درصد با هم اختلاف معنی دار داشتند.

 

  • اثرات متقابل پرایمینگ و کود اوره در صفت ارتفاع بوته معنی دار بود.

 

فهرست مطالب اثر تیمارکردن بذر

چکیده ۱

فصل اول:مقدمه 

۱-۱-پیشگفتار ۳

۱-۲-ویژگی های گیاه شناسی ذرت ۴

۱-۳- انواع ذرت ۷

۱-۴-فنولوژی ۸

۱-۴-۱- مرحله رشد برگ ۱۱

۱-۴-۲- دوره ی کاکل دهی یا گلدهی ۱۲

۱-۴-۳- دوره ی پر شدن دانه ۱۲

۱-۴-۴- دوره ی خشک شدن دانه ۱۳

۱-۵- نیاز گرمایی ذرت ۱۳

۱-۶- ویژگیهای زراعی و فیزیولوژیک ذرت ۱۴

۱-۷- عملیات کاشت ذرت ۱۶

۱-۷-۱- زمان کاشت ۱۶

۱-۷-۲- فاصله کشت ۱۶

۱-۷-۳-عمق کاشت ۱۶

۱-۸- عملیات داشت ۱۶

۱-۸-۱- کولتیواتور و دندانه زدن ۱۷

۱-۸-۲- کنترل علف های هرز در ذرت ۱۷

۱-۸-۳- آبیاری ۱۷

۱-۸-۴- کوددهی ۱۷

۱-۹- برداشت ذرت ۱۸

۱-۱۰-پرایمینگ بذر ۱۹

فصل دوم:بررسی منابع

۲-۱- نیتروژن ۲۲

۲-۱-۱- مشخصات نیتروژن ۲۲

۲-۱-۲- میزان مناسب کود نیتروژنی برای گیاه ذرت ۲۳

۲-۲-پرایمینگ بذر ۲۴

۲-۲-۱-فاکتورهای موثر در پرایمینگ بذر ۲۴

۲-۲-۱-۱-درجه حرارت ۲۴

۲-۲-۱-۲-مدت زمان پرایمینگ ۲۴

۲-۲-۱-۳-خشک کردن بذر ۲۵

۲-۳-اثرات فیزیولوژیکی و بیوشیمیایی پرایمینگ ۲۵

۲-۴- اثرات آناتومیکی و مورفولوژیکی پرایمینگ ۲۶

۲-۵- تاثیر هیدروپرایمینگ بر فعالیت های آنزیمی در زمان جوانه زنی ۲۶

۲-۶-تاثیر هیدروپرایمینگ بر رشد و عملکرد گیاه ۲۷

۲-۷-فواید پرایمینگ ۲۷

۲-۷-۱-بهبود تغذیه گیاهان زراعی ۲۷

۲-۷-۲-افزایش مقاومت به آفات و بیماری ها ۲۸

۲-۷-۳-افزایش جوانه زنی و سبز شدن و یکنواختی در سبز شدن ۲۸

۲-۷-۴- بهبود عملکرد در شرایط نامطلوب ۲۹

۲-۸-انواع پرایمینگ بذر ۲۹

۲-۸-۱- هیدرو و هیدروترمال پرایمینگ ۲۹

۲-۸-۲- اسموپرایمینگ ۳۱

۲-۸-۳- هالو پرایمینگ ۳۲

۲-۸-۴- ماتریک پرایمینگ ۳۲

۲-۸-۵- ترموپرایمینگ ۳۲

۲-۸-۶- پرایمینگ با هورمون های رشد گیاهی ۳۳

۲-۸-۷- بیوپرایمینگ ۳۳

۲-۹- پرایمینگ ذرت ۳۴

فصل سوم:مواد و روش ها

۳-۱- زمان و محل اجرای آزمایش ۳۷

۳-۲- موقعیت شهرستان شاهرود از نظر جغرافیایی ۳۷

۳-۳- ویژگی های آب و هوایی ۳۷

۳-۴- خصوصیات خاک مزرعه مورد آزمایش ۳۸

۳-۵- بذر ذرت رقم دبل کراس ۳۷۰ ۳۸

۳-۶- پرایمینگ بذر ۳۹

۳-۷- اجرای طرح ۳۹

۳-۷-۱- مشخصات طرح آزمایشی ۳۹

۳-۷-۲- آماده سازی زمین و کوددهی ۴۰

۳-۸- عملیات داشت ۴۱

۳-۸-۱- آبیاری ۴۱

۳-۸-۲- مبارزه با علف های هرز و دفع آفات ۴۱

۳-۹- نمونه برداری و اندازه گیری ها ۴۳

۳-۱۰- برآورد شاخص های رشد ۴۴

۳-۱۰-۱- شاخص سطح برگ (LAI 44

۳-۱۰-۲- سرعت رشد محصول (CGR 45

۳-۱۰-۳- سرعت رشد نسبی (RGR 45

۳-۱۰-۴- سرعت جذب خالص (NAR 46

۳-۱۱- تجزیه و تحلیل اطلاعات ۴۶

فصل چهارم:نتایج و بحث

۴-۱- صفات مورفولوژیک، عملکرد و اجزای عملکرد ۴۸

۴-۱-۱- ارتفاع بوته ۴۸

۴-۱-۲- تعداد برگ در بوته ۵۰

۴-۱-۳- تعداد دانه در ردیف بلال ۵۱

۴-۱-۴- تعداد ردیف دانه در بلال ۵۳

۴-۱-۵- وزن هزار دانه ۵۳

۴-۱-۶- عملکرد  بیولوژیک ۵۵

۴-۱-۷- عملکرد دانه        ۵۶

۴-۱-۸- شاخص برداشت   ۵۹

۴-۱-۹- درصد پروتئین      ۶۰

۴-۲- شاخص های رشد ۶۲

۴-۲-۱- شاخص سطح برگ (LAI 62

۴-۲-۲- سرعت رشد محصول (CGR 65

۴-۲-۳- سرعت رشد نسبی (RGR 68

۴-۲-۴- سرعت جذب خالص (NAR 70

جمع بندی نتایج ۷۴

پیشنهادات ۷۶

منابع ۷۷

Abstract 90

 

فهرست جداول

جدول ۱-۱-نمو مرحله ای ذرت ۱۰

جدول ۳-۱-متوسط درجه حرارت در ماه های مورد آزمایش سال ۱۳۸۹ ۳۷

جدول ۳-۲-میزان بارندگی در ماه های مورد آزمایش سال ۱۳۸۹ ۳۷

جدول ۳-۳-نتایج تجزیه شیمیایی خاک مزرعه آزمایشی ۳۸

جدول ۳-۴-نحوه و میزان تقسیط کودهای مورد استفاده در آزمایش ۴۲

جدول ۴-۱-تجزیه واریانس صفات مورد مطالعه ۷۳

 

فهرست اشکال

شکل ۴-۱-اثر سطوح کودی بر ارتفاع بوته ۴۹

شکل ۴-۲-اثر پرایمینگ بر ارتفاع بوته ۴۹

شکل ۴-۳-اثر متقابل تیمارهای پرایمینگ و سطوح کودی اوره بر ارتفاع بوته ۵۰

شکل۴-۴-اثر سطوح کودی بر تعداد برگ در بوته ۵۱

شکل ۴-۵-اثر سطوح کودی اوره بر تعداد دانه در ردیف بلال ۵۲

شکل ۴-۶-اثر پرایمینگ بر تعداد دانه در ردیف بلال ۵۲

شکل۴-۷-اثر سطوح کودی اوره بر وزن هزار دانه ۵۴

شکل ۴-۸-اثر پرایمینگ بر وزن هزار دانه ۵۴

شکل۴-۹-اثر سطوح کودی اوره بر عملکرد بیولوژیک ۵۶

شکل۴-۱۰-اثر پرایمینگ بر عملکرد بیولوژیک ۵۶

شکل۴-۱۱-اثر سطوح کودی بر عملکرد دانه ۵۸

شکل۴-۱۲-اثر پرایمینگ بر عملکرد دانه ۵۸

شکل۴-۱۳- اثر کود اوره بر شاخص برداشت ۶۰

شکل ۴-۱۴-اثر پرایمینگ بر شاخص برداشت ۶۰

شکل ۴-۱۵-اثر کود اوره بر درصد پروتئین ۶۲

شکل ۴-۱۶-روند تغییرات شاخص سطح برگ در تیمارهای پرایمینگ در سطح کودی kg/ha200 اوره ۶۴

شکل ۴-۱۷-روند تغییرات شاخص سطح برگ در تیمارهای پرایمینگ در سطح کودی kg/ha300 اوره ۶۴

شکل ۴-۱۸-روند تغییرات شاخص سطح برگ در تیمارهای پرایمینگ در سطح کودی kg/ha400 اوره ۶۵

شکل ۴-۱۹-روند تغییرات سرعت رشد محصول در تیمارهای پرایمینگ در سطح کودی kg/ha200 اوره ۶۷

شکل ۴-۲۰-روند تغییرات سرعت رشد محصول در تیمارهای پرایمینگ در سطح کودی kg/ha300 اوره ۶۷

شکل ۴-۲۱-روند تغییرات سرعت رشد محصول در تیمارهای پرایمینگ در سطح کودی kg/ha400 اوره ۶۸

شکل ۴-۲۲-روند تغییرات سرعت رشد نسبی در تیمارهای پرایمینگ در سطح کودی kg/ha200    اوره ۶۹

شکل ۴-۲۳-روند تغییرات سرعت رشد نسبی در تیمارهای پرایمینگ در سطح کودی kg/ha300    اوره ۶۹

شکل ۴-۲۴-روند تغییرات سرعت رشد نسبی در تیمارهای پرایمینگ در سطح کودی kg/ha400    اوره ۷۰

شکل ۴-۲۵-روند تغییرات سرعت جذب خالص در تیمارهای پرایمینگ در سطح کودی kg/ha200 اوره ۷۱

شکل ۴-۲۶-روند تغییرات سرعت جذب خالص در تیمارهای پرایمینگ در سطح کودی kg/ha300 اوره ۷۱

شکل ۴-۲۷-روند تغییرات سرعت جذب خالص در تیمارهای پرایمینگ در سطح کودی kg/ha400 اوره ۷۲

 

 

 

 

 

 

مسترداک | آموزش زبان انگلیسی | اپلیکیشن | بانک اطلاعات | برنامه نویسی و طراحی وب سایت | قالب و افزونه | پایان نامه دکترا | تاریخ | تربیت بدنی | جغرافیا | حسابداری | حقوق | رشته های پزشکی | پزشکی | روانشناسی | زبان و ادبیات فارسی | علوم تربیتی | فقه و مبانی حقوق اسلامی | کشاورزی | کلام تطبیقی | مدیریت | پایان نامه کارشناسی | پایان نامه کارشناسی ارشد | تربیت بدنی | علوم انسانی | اقتصاد | تاریخ | باستان شناسی | جغرافیا | حقوق | رشته حسابداری | روانشناسی | زبان و ادبیات عربی | زبان و ادبیات فارسی | علوم اجتماعی | علوم تربیتی | علوم سیاسی | فقه و حقوق اسلامی | کتابداری و اطلاع رسانی | مدیریت | علوم پایه | زمین شناسی | زیست شناسی | شیمی | فنی و مهندسی | برق | صنایع غذایی | عمران | کامپیوتر و فناوری اطلاعات | کشاورزی | هنر و معماری | معماری | پروژه آموزشی | تحقیق و جزوات آموزشی | ترجمه مقالات ISI | طرح توجیهی | کتاب | گزارش کارآموزی | نرم افزار |

 

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0