بررسی و رتبه بندی عوامل و شاخص های کلیدی موفقیت در استقرار برنامه ریزی منابع سازمانی ERP با استفاده از روش تاپسیس: پایان نامه ارشد مدیریت دولتی

دانلود پایان نامه بررسی و رتبه بندی عوامل و شاخص های کلیدی موفقیت در استقرار برنامه ریزی منابع سازمانی ERP با استفاده از روش تاپسیس

دانلود پایان نامه ارشد مدیریت دولتی

پایان نامه ای که به شما همراهان صمیمی فروشگاه مسترداک معرفی میگردد از سری پایان نامه های جدید رشته مديريت دولتی و با عنوان بررسی و رتبه بندی عوامل و شاخص های کلیدی موفقیت در استقرار برنامه ریزی منابع سازمانی ERP با استفاده از روش تاپسیس   (مورد مطالعه شعب بانک پارسیان استان تهران)   در ۱۴۰ صفحه با فرمت Word (قابل ویرایش) در مقطع کارشناسی ارشد تهیه و نگارش شده است. امیدواریم مورد توجه کاربران سایت و دانشجویان عزیز مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته های جذاب مدیریت قرار گیرد.

چکیده پایان نامه بررسی و رتبه بندی عوامل و شاخص های کلیدی موفقیت در استقرار برنامه ریزی منابع سازمانی ERP با استفاده از روش تاپسیس:

در دنياي امروز مديريت بدون استفاده از ابزارها و راهكارهاي مناسب و متكي بر فناوري مدرن روز ، كاري بس دشوار مي باشد . سيستم هاي مبتني بر فن آوري اطلاعات كه در يكي دو دهة اخير رشد چشمگيري را طي نموده اند ، از جمله ابزارهاي مديريت و برنامه ريزي مي باشند كه حوزه‌هاي وسيعي را تحت پوشش خود قرار داده اند .

سيستم هاي برنامه ريزي منابع سازمان  نمونه اي از اين قبيل مي باشند كه در چند سال اخير در كشور ما مورد استقبال فراوان قرار گرفته و به عنوان راه حل معضلات و مشكلات سازمان ها و اصلاح روش‌هاي انجام كار از آن ياد مي شود .

بنابراین این تحقیق در صدد بود به شناسایی و اولویت بندی عوامل مؤثر در موفقیت سیستم برنامه ریزی منابع سازمان در شعب بانک پارسیان استان تهران، بپردازد. با توجه به جامعه پژوهش، تعداد ۲۸۴ نفر به عنوان نمونه با روش نمونه گیری تصادفی ساده انتخاب شده اند. دراين پژوهش از یک پرسشنامه محقق ساخته ۲۴سوالی بر اساس طیف پنج درجه ای لیکرت (کاملاً موافقم، موافقم، بی نظرم، مخالفم، کاملاً مخالفم) براي گردآوري اطلاعات استفاده شد . در اين تحقيق از آمار استنباطي و توصيفي استفاده و برای انجام اين تحليل­ها از نرم افزار آماري SPSS وهمچنین برای رتبه بندی عوامل از مدل تاپسیس ( TOPSIS) استفاده شده است و نتایج نشان دادند که کلیه فرضیه های تحقیق مورد تایید قرار گرفت و همچنین متغیرهای تحقیق با استفاده از از نرم افزار تاپسیس رتبه بندی شده اند که در آن عومل بترتیب سازماندهی، کنترل پروژه، برنامه ریزی منابع انسانی، یافتن کارمند و صلاحیت مدیر پروژه از بیشترین و. کمترین اهمیت برخوردار می باشند.

 

اهميت وضرورت انجام تحقیق

 سازمانهاي امروزی سيستم­هاي پيچيده­اي هستند كه تعامل بين عملكردهاي فروش، توزيع، توليد، مواد اوليه، مالي، منابع انساني و نگهداري بايد در جهت هدف عمومي سازمان طوري مديريت گردند كه تحويل محصولات توليدي به مشتري داراي حداكثر ارزش با قيمت بهينه باشد (ناظمی و همکاران، ۱۳۸۶). اگرچه اكثر اين سازمانها داراي ساختار تابعي هستند ولي هريك از عملكردها / بخشهاي در حال كار صرف نظر از اهداف سازماني داراي اهداف خاص خود نيز مي­باشند. اين موضوع در هر بخش وقتي بحراني مي­شود كه براي جريان اطلاعات توسط هريك از عملكردها محدوديت ايجاد شود و حتي وقتي ساير عملكردها مي­خواهند از كل جريان اطلاعي حاصل نمايند ، اين امكان بوجود نمي­آيد. اين موارد سازمانها را به سمت استفاده از سيستم­ هاي يكپارچه مانند برنامه ­ريزي منابع سازماني (ERP) هدايت مي­كند كه يك سيستم به هم پيوسته ، سازگار و يكپارچه مي­باشد .

اين سيستم قابليت جمع ­آوري ، طبقه­ بندي ، ذخيره سازي و توزيع اطلاعات كل سازمان را با حداقل داده­ هاي تكراري دارا مي­باشد . به منظور ارزيابي عملكرد يك سازمان كه از سيستم ERP و يا سيستم­هاي جامع يكپارچه مانند سيستم­هاي اطلاعات مديريت (MIS)، مديريت ارتباط با مشتريان (CRM) و زنجيره تامين كنندگان (SCM) استفاده مي­نمايد نياز به راهكار يا مدلي است كه توانايي ارزيابي و اندازه ­گيري عملكرد سازمان را داشته باشد و براساس نتايج حاصل، بهبود مستمر امكان ­پذير باشد(کوونگ ات آل ،  ۲۰۱۲).

 

از آنجا کهERP بسته ای نرم افزاری است که به عنوان یک راه حل فناوری به منظور یکپارچگی اطلاعات و همچنین بهبود فرایند تبادل اطلاعات بین تمامی بخش های مختلف یک سازمان همچون منابع انسانی ،حسابداری ،مالی و…به کار می رود اما باید توجه داشت که تمامی پیاده سازیهای ERP موفق نبوده وعوامل متعددی در پیاده سازی موفق آن دخیل هستند که شناسایی این عوامل کمک  شایانی به مدیران برای آمادگی بیشتر وبهتر در زمینه پیاده سازی ERP در سازمانهایشان می نماید لذا در این پایانامه  بر آن شدیم  علاوه بر شناسایی  عوامل مذکور به رتبه بندی آنها نیز بپردازیم.

از ویژگی‌های مهم بکارگیری برنامه‌ریزی منابع سازمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • استفاده از تجارب موفق: مجموعه‌ای از تجارب موفق استفاده شده در جهان در این نرم‌افزارها گردآوری می‌شوند. این تجارب در هر بار پیاده سازی، بطور کامل در اختیار مشتری قرار می‌گیرند، با شرایط خاص مشتری متناسب‌سازی می‌شوند و تجارب حاصل از مشتریان جدید نیز در نرم افزار پیاده سازی شده و مجددا در اختیار کلیه مشتریان قرار می گیرد که تجربه بی نظیری از کارآمدی و اثربخشی را در اختیار سازمان‌ها قرار خواهد داد.
  • انعطاف پذیری: راهکارهای ERP قادر هستند خود را با تغییرات سازمانی و نیازهای روزافزون کسب و کارهای جدید منطبق کنند.. در حقیقت امکاناتی که این راهکار برای سفارشی سازی و شخصی سازی سیستم در اختیار سازمان ها قرار داده است، منجر به انعطاف فوق‌العاده‌ای در پاسخگویی به نیاز انواع صنایع شده است.
  • ماژولار بودن: راهکار ERP بر خلاف نرم افزارهای سنتی، به گونه‌ای طراحی می‌گردد که هر جزء آن، قادر به انجام وظایف بصورت مستقل باشد و در صورتی که تغییری در یک جزء ایجاد گردید، بقیه اجزاء دچار تغییر یا اشکال جدی نشوند.
  • یکپارچگی پایگاه داده: بخش‌های مختلف سازمان از یک پایگاه داده به صورت یکپارچه استفاده می‌کنند و گسستگی بین داده‌ها وجود نداشته و داده ها بصورت تکراری و زائد نیز ثبت نمی شوند.
  • ارتباط با بیرون سازمان: این راهکار قادر است تعامل مستقیمی را با افراد بیرون سازمان مانند مشتریان و تامین‌کنندگان ایجاد کند. آنها می‌توانند با دسترسی مستقیم به نرم افزار، علاوه بر دریافت گزارش‌ها و اطلاعات مورد نیاز، عملیات خود را با سازمان نیز انجام دهند. حتی در شکل پیشرفته تر آن ممکن است نرم افزار به صورت آنلاین با پایگاه داده سازمان‌های دیگر و سایر شرکای تجاری از جمله تامین کنندگان و مشتریان متصل گردد و ارتباطی به روز و مطمئن میان عناصر زنجیره تامین کالا و خدمت ایجاد نماید.

بکارگیری ERP  در بانک پارسیان سبب بهبود زیرساخت‌ها و ایجاد توانایی جهت هماهنگی با تغییرات بیرونی می‌شود. این مزیت برای ورود به دنیای تجارت الکترونیک و به کارگیری وب و اینترنت جهت تسهیل امور و استفاده از دنیای مجازی، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. بانک ها می‌توانند با به کارگیری سیستم ERP صاحب مزایای رقابتی شوند که بدون استفاده از آن، تقریبا غیر ممکن به نظر می رسند.

راهکار ERP این امکان را ایجاد می‌کند تا اطلاعات بر مبنای گردش بهینه فعالیت‌ها در واحدهای کسب و کار به جریان درآمده و مبنایی یکسان برای گزارش‌های مدیریتی و قانونی فراهم گردد. از این طریق امکان جلوگیری از ایجاد مغایرت در اطلاعات واحدهای مختلف نیز امکان پذیر می‌گردد. همچنین با یکپارچه سازی فرآیندهای کسب و کار و پوشش نیازهای واحدهای عملیاتی و غیرعملیاتی سازمان، افزایش کارایی واحدها و فرآیندهای کاری محرز و مشخص می گردد. در واقع با به کارگیری راهکار ERP، در هر زمان امکان به روزرسانی اطلاعات وجود دارد که سبب افزایش کیفیت و سرعت گزارشگری و تصمیم گیری می‌شود.

با استفاده از سیستم ERP ، تعاملات میان مشتریان، تامین کنندگان خدمات افزایش می یابد. راهکار ERP می تواند ارتباط یکپارچه و دقیقی را با سیستم های اطلاعاتی خارج از سازمان (مانند بورس، بانک ها، وزارت خانه ها، سازمان های مالیاتی و بیمه ای و همچنین نهادهای مرتبط با آنها) برقرار نماید و پاسخگویی سریعتری را به نیازهای داخلی و خارجی سازمان به صورت لحظه ای فراهم آورد.

 

فهرست مطالب  تحقیق برنامه ریزی منابع سازمانی

چکیده ۱

فصل اول:کلیات تحقیق

۱– ۱- مقدمه۳

۱-۲- بيان مسأله   ۴

۱-۳- اهميت وضرورت انجام تحقیق۸

۱- ۴- اهداف تحقيق۱۱

۱-۵- سؤال های تحقیق۱۲

۱- ۶- قلمرو تحقيق ۱۳

۱-۶-۱- قلمرو موضوعي تحقيق۱۳

۱-۶-۲- قلمرو مكاني تحقيق۱۳

۱-۶-۳- قلمرو زماني تحقيق۱۳

۱-۷- تعاريف نظري و عملياتي متغيرها و واژه­ هاي کليدي۱۴

۱-۷-۱- تعريف نظري۱۴

۱-۷-۱-۱- سیستم­ برنامه ریزی منابع سازمانی : ۱۴

۱-۷-۱-۲- روش تاپسیس  ( TOPSIS)  ۱۴

۱-۷-۲٫ تعريف عملياتي۱۵

۱-۸٫مدل تحقیق: ۱۵

فصل دوم:مطالعات نظری

۲-۱- مقدمه۱۸

۲-۲-  سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی  (ERP) 19

۲-۲-۱- تعريف مفهومي ERP 21

۲-۲-۲- تعريف ابزاري ERP 22

۲-۳- سیر تکاملی سیستم‌های برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP) 22

۲-۴- فرآیند استقرار ERP در سازمان ها ۲۷

۲-۵٫ روش هاي استقرار ERP در يك سازمان۳۳

۲- ۶ – اهميت برنامه ریزی منابع سازمانی ۳۹

۲-۷٫ عوامل موفقيت در استقرار نظامهاي برنامه ريزي منابع سازمان۴۱

۲-۸- ERP چگونه مي تواند بهره وري را در سازمان افزايش دهد ؟ ۴۷

۲-۹- لزوم پياده سازي ERP  ۴۹

۲-۱۰- انواع روش­های استقرار (Enterprise Resource Planning :ERP) سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی :  ۵۴

۲-۱۱- نقش نيروي انساني در انجام پروژه هاي ERP57

۲-۱۲- عوامل مؤثر در اجرای اثربخش پروژه‌هایERP 59

۲-۱۲-۲- شرکت مجری ۶۰

۲-۱۳- عوامل موفقیت ERP 61

۲-۱۴- دلایل شکست پروژه های ERP 61

۲-۱۵- مزايا ومعايب ERP62

۲-۱۵-۱- مزایای ERP 62

۲-۱۵-۲- معایب ERP 62

۲-۱۶- ERP در ايران ۶۳

۲-۱۷- ERP   از ديدگاه مديريتي ۶۵

۲-۱۸- بانک پارسیان۶۷

۲-۱۹- روش تاپسیس  ( TOPSIS)  ۶۸

۲-۲۰- پيشينه پژوهش۶۸

۲-۲۰-۱ -تحقیقات داخلی۶۸

۲-۲۰-۲-تحقیقات خارجی۷۲

فصل سوم: روش شناسی تحقیق

۳-۱- مقدمه۸۰

۳-۲-  روش تحقيق۸۰

۳-۳-  جامعه آماري۸۱

۳-۴- نمونه آماري۸۱

۳-۵ – ابزار جمع‌آوري داده‌ها و اطلاعات ۸۲

۳-۵-۱٫ منابع داده ­ها۸۲

۳-۵-۲٫ ابزار گردآوري داده ­ها۸۲

۳-۶- روايي و پايايي۸۳

۳-۶-۱- آلفای کرونباخ۸۳

۳-۷ –  روش تجزيه و تحليل داده‌ها و اطلاعات۸۴

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها

۴-۱- مقدمه ۸۷

۴-۲- تجزیه و تحلیل توصیفی تحقیق ۸۷

۴-۲-۱- وضعیت میزان تحصیلات ۸۷

۴-۲-۱) وضعیت پاسخ دهندگان از نظر جنسیت ۸۸

۴-۲-۲) وضعیت پاسخ دهندگان از نظر سن ۸۹

۴-۲-۳) وضعیت پاسخ دهندگان از نظر سابقه کار ۸۹

۴-۲-۴) وضعیت پاسخ دهندگان از نظر سمت ۹۰

۴-۴- بررسی پایایی تحقیق ۹۰

۴-۵- تجزیه و تحلیل و آزمون فرضیات تحقیق ۹۲

۴-۲-۳-آزمون کولمگروف اسمیرنوف ۹۹

۴-۳-آماره استنباطی ۱۰۱

۴-۳-۱-الویت بندی شاخصها و معیارها با روش تاپسیس ۱۰۱

فصل پنجم: نتیجه گیری وپیشنهادات

۵-۱) مقدمه ۱۰۹

۵-۲) مروری بر مساله پژوهش ۱۱۰

۵-۳) جمع بندی نتیجه گیری، بحث و مقایسه ۱۱۲

۵-۴) محدودیت های تحقیق ۱۱۴

۵-۵) پيشنهادات ۱۱۵

۵-۶) پیشنهادات برای تحقیقات آتی ۱۱۵

منابع ۱۱۷

 

فهرست جداول، نمودارها و شکلها

۱ جدول شماره ۲-۱ مخاطرات پیاده سازی ERP

۲ جدول شماره ۲-۲ هزینه های چرخه عمر سیستم ۳۲

۳ جدول شماره ۲-۳ روش پیاده سازی ERP

۴ جدول شماره ۲-۴ مقایسه استقرار یکباره با موازی ۵۷

جدول ۲-۵ جدول پیشینه پژوهش۷۶

فهرست اشکال

۱ شکل شماره ۲-۱ سیر تکاملی برنامه ریزی منابع سازمانی ۲۴

۲ شکل شماره ۲-۲مراحل تدریجی برنامه ریزی منابع سازمانی  ۲۶

شکل شماره ۲-۳استقرار یکباره و آنی ۵۵
شکل شماره ۲-۴ استقرار موازی و همزمان ۵۶
شکل شماره ۲-۵ استقرار بخشی ۵۸

۶ شکل شماره ۲-۶ سطح پنج گانه ارزشی ۶۷

شکل شماره ۲-۷ مدل راهبردی مزایای ERP75

 

مسترداک | آموزش زبان انگلیسی | اپلیکیشن | بانک اطلاعات | برنامه نویسی و طراحی وب سایت | قالب و افزونه | پایان نامه دکترا | تاریخ | تربیت بدنی | جغرافیا | حسابداری | حقوق | رشته های پزشکی | پزشکی | روانشناسی | زبان و ادبیات فارسی | علوم تربیتی | فقه و مبانی حقوق اسلامی | کشاورزی | کلام تطبیقی | مدیریت | پایان نامه کارشناسی | پایان نامه کارشناسی ارشد | تربیت بدنی | علوم انسانی | اقتصاد | تاریخ | باستان شناسی | جغرافیا | حقوق | رشته حسابداری | روانشناسی | زبان و ادبیات عربی | زبان و ادبیات فارسی | علوم اجتماعی | علوم تربیتی | علوم سیاسی | فقه و حقوق اسلامی | کتابداری و اطلاع رسانی | مدیریت | علوم پایه | زمین شناسی | زیست شناسی | شیمی | فنی و مهندسی | برق | صنایع غذایی | عمران | کامپیوتر و فناوری اطلاعات | کشاورزی | هنر و معماری | معماری | پروژه آموزشی | تحقیق و جزوات آموزشی | ترجمه مقالات ISI | طرح توجیهی | کتاب | گزارش کارآموزی | نرم افزار |

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0