بتن در کارگاههای ايران و اجزاء تشکيل دهنده بتن : دانلود تحقیق رشته عمران

بتن در کارگاههای ايران و اجزاء تشکيل دهنده بتن : دانلود تحقیق رشته عمران

تحقیق رشته عمران با فرمت WORD و در ۹۶ صفحه با موضوع بتن در کارگاههای ايران نگارش شده است. در ادامه قسمت هایی از این تحقیق ارزشمند آمده است:

بتن در کارگاههای ايران

بتن در کارگاههای ايران مصرف بتن بعلت ارزاني و دسترسي راحت به آن روز به روز در سراسر جهان توسعه مي يابد زيرا مصالح مورد مصرف در بتن كه عبارت از شن و ماسه و سيمان است بحد وفور در همه جاي كره زمين يافت مي شود.

از طرفي بعلت عمر طولاني قطعات بتني و مقاومت بتني و مقاومت آن در مقابل عوامل جوي در مقايسه با ساير مصالح مخصوصا فولاد توجه مهندسين را در سراسر دنيا به خود معطوف داشته و در نتيجه كاربرد آن روز به روز زيادتر مي شود، بطوريكه در صد ساختمانهاي بتني بلند به نسبت ساختمانهاي ديگر روز به روز رو به فزوني است حتي در بعضي ممالك احداث ساختمانهاي بلند فقط با بتن آرمه مجاز است.

ديگر از جاذبه هاي بتن آنست كه اين جسم قبل از سخت شدن سيال بوده و در هر شكل قالبي كه ريخته شود بعد از سخت شدن به همان شكل در مي آيد از اين راه معماران و طراحان مي توانند اجزاء مختلخ ساختمان را از لحاظ هندسي به دلخواه خود نمايند…

اجزاء تشکيل دهنده بتن

همانطوريكه مي دانيم بتن تشكيل شده است از سنگدانه هاي كوچك بنام ماسه و سنگدانه هاي درشت تر بنام شن كه اين سنگدانه ها بوسيله چسب مخصوصي بنام سيمان در مجاورت آب بهمديگر مي چسبند و جسم متراكم و سختي را بنام بتن ايجائ مي نمايند كه اگر اين بتن در شرايط خوب تهيه و عمل آورده شود و سيمان آن به اندازه كافي باشد در اثر نيروي فشاري در حدود ۳۵۰ كيلوگرم بر سانتيمتر مربع متلاشي مي شود و توان آن ۶/۰ عدد فوق بوده يعني در محاسبات تا ۲۱۰ كيلوگرم بر سانتيمتر مربع بار فشاري مي توانيم روي آن قرار دهيم ولي اين قطعه در مقابل نيروهاي كششي بسيار ضعيف بوده و اگر بتن در شرايط بسيار خوب تهيه و نگهداري شود نيروي كششي تا ۳۲ كيلوگرم بر سانتيمتر مربع را مي تواند تحمل نمايد.

سنگدانه

سنگدانه ها در حدود ۴/۳ تا ۵/۴ حجم بتن را تشكيل مي دهند به همبن علت رفتار آنها در بتن مقاومت و ساير خصوصيات آنرا تحت تأثير قرار مي دهد. لذا بايد سنگدانه ها از هر لحاظ مورد وطالعه قرار مي گيرند.

رفتار سنگدانه ها را بايد از دو نقطه نظر مورد مطالعه قرار دهيم.

۱-رفتار فيزيكي

۲-رفتار شيميايي

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0