بررسی رابطه حمایت سازمانی ادراک شده و تعارض کارخانواده بر سلامت روانی کارکنان آتش نشانی شیراز : دانلود پایان نامه ارشد رشته روانشناسی

بررسی رابطه حمایت سازمانی ادراک شده و تعارض کارخانواده بر سلامت روانی کارکنان آتش نشانی شیراز : دانلود پایان نامه ارشد رشته روانشناسی

رشته روانشناسی و علوم تربیتی از شاخه های اصلی علوم انسانی میباشد. سایت مسترداک گلچینی از بهترین و جدیدترین پایان نامه های آماده و قابل ویرایش را به کاربران صمیمی خود معرفی می نماید . پایان نامه حاضر با عنوان بررسی رابطه حمایت سازمانی ادراک شده و تعارض کارخانواده بر سلامت روانی کارکنان آتش نشانی شیراز از سری پایان نامه های رشته روانشناسی میباشد.این تحقیق  در ۱۲۵ صفحه با فرمت Word  (قابل ویرایش) در کارشناسی ارشد  نگارش شده است. مسترداک ضمن آرزوی بهترین ها در ادامه تحصیلات تکمیلی شما دانشجویان گرامی ، امیدوار است که این سری پایان نامه ها مورد توجه قرار بگیرد.

چکیده پایان نامه بررسی رابطه حمایت سازمانی ادراک شده و تعارض کارخانواده بر سلامت روانی کارکنان آتش نشانی شیراز :

نمونه این پژوهش شامل ۱۵۲ نفر از کارکنان بودند که به صورت تصادفی ساده از بین کلیه کارکنان(۲۶۰ نفر) انتخاب و با استفاده از پرسشنامه­های مربوطه مورد ارزیابی قرار گرفتند. طرح پژوهش حاضر توصیفی و از نوع همبستگی است. نتایج نشان داد که در بین ابعاد تعارض کار-خانواده بیشترین میزان همبستگی مربوط به متغیر تعارض کار در خانواده مبتنی بر توان فرسایی با نمره کل سلامت عمومی و کمترین میزان همبستگی نیز مربوط به بعد علائم افسردگی با متغیر تعارض کار در خانواده مبتنی بر رفتار است.همچنین یافته­های حاکی از آن است که بیشترین همبستگی بین ابعاد سلامت عمومی و نمره کل آن با متغیر تعارض خانواده-کار مربوط به همبستگی علائم اضطرابی و اختلال خواب با تعارض خانواده در کار مبتنی بر رفتار  می باشد، پیشنهاد می­شود اجرای این تحقیق با دامنه گسترده­تر به منظور مطالعه تأثیر متغیرهای دیگر بر سلامت روانی آتش­نشانان انجام­گیرد.

کلید واژه­ ها: حمایت سازمانی ادراک شده، تعارض کار-خانواده و خانواده-کار، سلامت روان

 

 اهداف پژوهش:

اهداف علمی:

از بعد نظری، بررسی این تحقیق می­تواند تصویری مناسب از روابط این متغیرهای مهم و تأثیرگذار بر سلامت روانی و جسمـانی را نمایان سازد. در واقع مطالعه ارائه شده، می­تواند بعنـوان یک تحقیق سـودمند برای پژوهش­های آتی در زمینه­های بهداشت و سلامت روانی و جسمانی مورد استفاده قرار گیرد.

اهداف کاربردی:

از بعد کاربردی، یافته­های این پژوهش می­توانند به طراحان، برنامه­ریزان و مسئولان مربوطه کمک نماید تا به سلامت روانی و جسمانی کارکنان، نظری ویژه داشته و علل آنرا تحت کنترل در آورند.

هدف کلی پژوهش:

بررسی رابطه بین حمایت سازمانی ادراک شده و تعارض کار-خانواده و خانواده-کار با سلامت روان

اهداف فرعی:

تعیین رابطه بین تعارض کار-خانواده و ابعاد ســلامـت روانی کارکنان

تعیین رابطه بین تعارض خانواده-کار و ابعاد ســلامـت روانی کارکنان

تعیین رابطه بین حمایت سازمانی ادراک شده و ابعاد ســلامـت روانی کارکنان

 

 فرضیه­ ها

فرضیه اصلی:

بین حمایت سازمانی ادراک شده، تعارض کار-خانواده، تعارض خانواده-کار و سلامت روانی کارکنان رابطه معناداری وجود دارد.

فرضیه­ های فرعی:

بین ابعاد تعارض کار-خانواده و ابعاد ســلامـت روانی کارکنان رابطه معناداری وجود دارد.

بین ابعاد تعارض  خانواده-کار و ابعاد ســلامـت روانی کارکنان رابطه معناداری وجود دارد.

بین حمایت سازمانی ادراک شده و ابعاد ســلامـت روانی کارکنان رابطه معناداری وجود دارد.

حمایت سازمانی ادراک شده و تعارض کار-خانواده و خانواده-کار می­توانند سلامت روانی را پیش­بینی و معنادار نمایند.

 

 

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0