بررسی راهکارهای توسعه صنعت گردشگری الکترونیک در ایران : دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی فناوریِ اطلاعات

یکی از رشته های زیر مجموعه فنی مهندسی که علاقمندان بسیاری در کشور ما  دارد رشته کامپیوتر و فناوری اطلاعات هستش که اتفاقا سایت مسترداک در حال تکمیل سری جدیدی از پایان نامه های ارشد این رشته تحصیلی برای کاربران گرانقدر خود میباشد. مسترداک در ادامه پایان نامه ” بررسی راهکارهای توسعه صنعت گردشگری الکترونیک در ایران ”  با  گرايشِ تجارتِ الکترونيک  با فرمت Word (قابل ویرایش) در ۱۷۵ صفحه را معرفی مینماید.

 

چکیده پایان نامه بررسی راهکارهای توسعه صنعت گردشگری الکترونیک در ایران:

فناوری اطلاعات توانایی سازمان های گردشگری را بهبود بخشیده، بهره وری آنها را افزایش داده، خظ مشی های آنها را تغییر داده، محصولات آنها را بازاریابی نموده ومشارکت آنها را با تمام ذینفعان یعنی گردشگران، عرضه کنندگان محصولات گردشگری ، سازمان های گردشگری ، گروه های مرتبط وغیره کمک نموده ومدیریت منابع بیشتری را امکان پذیر می سازندودر نتیجه توسعه، یادگیری ورشد گردشگری را به طور کلی تسهیل می نمایند.

ابزارهای تکنولوژی ، مواردی بی مانند برای کنترل وهماهنگی مدیریت گردشگری می باشند. در نتیجه آنها نه تنها توسعه این حوزه را تسهیل می نمایند بلکه اغلب موجب گسترش آن می گردند.مثلا هتل های زنجیره ای به دلیل توانایی شان در کنترل وهماهنگ کردن فعالیت های خود در مکان های دور دست ودر مقیاس وسیع تر، قادر به توسعه می باشند.

مهم­تر اینکه، IT به گسترش وحفظ رقابت سازمانی ومزیت رقابتی بیشتر در عرصه گردشگری کمک           می­نمایند.در کشور ایران نیز با نوآوری مستمر در کاربرد سخت افزار، نرم افزار و بکارگیری ابزارهایی مانندکامپیوتر ، موبایل ، ماهواره و … در شبکه داخلی و بین المللی البته با روند سرعتی بیشتر می توان سازمان های گردشگری پویایی که نیازهای گردشگران را برآورده می کند بوجود آورد تا به نحو کارآمد واثر بخش به نیازهای آنها پاسخ گویند و قادر به انجام رقابت و حفظ موقعیت خود در سطح جهان در درازمدت باشند.

در این تحقیق پس از بحث و بررسی در مورد تاثیرات فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر روی صنعت گردشگری به این نتیجه رسیدیم که کشور ما به لحاظ زیرساخت­های فن آوری در این عرصه در جایگاه نسبتا خوبی بسر می برد اما تا رسیدن به جایگاه مطلوب باید سیاست گذاری­ها و حمایتهای بیشتری صورت گیرد. ضمن اینکه میزان آگاهی مردم نیز باید با برنامه های مدون و حساب شده ارتقاء یابد. در این میان مشارکت بیشتر در حوزه های مجازی فناوری های نو اطلاعاتی و ارتباطاتی دنیا ؛ با مدیریت هوشمند و حساب شده و البته با سازمان یافتگی واحد و مدون ؛ خود فاکتور مهمی در رسیدن به توسعه صنعت گردشگری در ایران      می باشد .

کلمات کلیدی : IT ، گردشگری الکترونیک ، صنعت گردشگری ، شبکه های مجازی ، روابط عمومی الکترونیک ، اینترنت

 

اهداف

هدف از این پژوهش رسیدن به راهکارهایی برای دستیابی به سیستم‌هایی است که بتواند صنعت توریسم الکترونیک را در ایران با توجه به تحقیقات و ساختارهای علمی و عملی نرم افزاری و سخت افزاری انجام شده در کشورهای موفق در این عرصه ،نمایان کرده و با توجه به نظریه های موجود باعث بسط و گسترش این مهم در ایران گردد .

         اهداف ویژه

اما بر آن هستیم تا به شکلی جزئی‌تر به چند بعد از هدف بالا اشاره کنیم که در ذیل به تیتر های اهداف اشاره می‌کنیم :

  • استفاده از فن‌آوری‌های نوین در شناسایی جاذبه های توریستی ایران در سطح داخلی و بین‌المللی
  • شناسایی روابط عمومی الکترونیک در توسعه صنعت توریسم و تبدیل آن از سنتی به الکترونیک
  • معرفی شبکه های گسترده اجتماعی مجازی و به‌کارگیری آن‌ها برای معرفی استعدادهای گردشگری در ایران
  • بررسی زیرساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری در ایران با توجه به ابعاد جهانی آن

فرضیه‌ها

  • به نظر می آید ید یدنتتاستفاده از فن‌آوری‌های نوین الکترونیک چون اینترنت ، ماهواره ها و …. می تواند به توسعه گردشگری کمک کند
  • به نظر می آید ید یدنتتمیزان اطلاع از فضای الکترونیک می تواند تاثیر بسزایی در توسعه گردشگری داشته باشد.
  • به نظر می آید کاربرد شبکه های اجتماعی مجازی و نفوذ به مدیریت آن‌ها در تخصیص جایگاه کشور ما برای شناسایی استعدادهای گردشگری و نیز ایجاد اتاق‌های چت روم (گفتگوی مجازی ) ، صدای برخط و ویدئو کنفرانس در این شبکه‌ها می تواند به نتیجه مطلوب در زمینه گردشگری منتج شود .
  • به نظر می رسد ایجاد امتیت کافی ، اعتماد و فرهنگ سازی لازم در فضای الکترونیک گردشگری موجب رونق آن شود .
  • به نظر می رسد روابط عمومی الکترونیک در سازمانهای وابسته به گردشگری می تواند نقش مهمی در رشد گردشگری الکترونیک داشته باشد .

 

 

 

راهنمای خرید و دانلود فایل

برای پرداخت، از کلیه کارتهای عضو شتاب میتوانید استفاده نمائید.

بعد از پرداخت آنلاین لینک دانلود فعال و نمایش داده میشود ، همچنین یک نسخه از فایل همان لحظه به ایمیل شما ارسال میگردد.

در صورت بروز  هر مشکلی،میتوانید از طریق تماس با ما    پیغام بگذارید و یا در تلگرام با ما در تماس باشید، تا شکایت شما مورد بررسی قرار گیرد.

برای دانلود فابل روی دکمه خرید و دانلود  کلیک نمایید.

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0