تولید زباله : دانلود رایگان مقاله تحقیقاتی

تولید زباله : دانلود رایگان مقاله تحقیقاتی

این تحقیق با فرمت WORD و در ۱۴ صفحه با موضوع تولید زباله نگارش شده است. در ادامه قسمت هایی از این تحقیق ارزشمند آمده است:

تولید زباله

پيشگفتار

فرایند تولید زباله که خود ناشی از فعالیت انسان شهرنشین مصرف‌کننده است و هر روز نیز او را به مصرف بیشتر ترغیب می‌کنند، جزء لاینفک زندگی شهري است.

امروزه تولید زباله در شهرهای بزرگ مسئله آفرین شده است. بطوری که بطور متوسط هر انسان شهرنشین روزانه نیم کیلوگرم زباله تولید می‌کند و چنانچه جمعیت شهرنشین کشور را سی میلیون نفر تخمین زنیم، روزانه معادل پانزده هزار تن زباله تولید می‌شود که دفع این حجم عظیم زباله، چنانچه بطور اصولی و بهداشتی انجام نشود، معضلات جبران ناپذیر زیست محیطی را بدنبال خواهد داشت.

شهروندان تهرانی روزانه ۷ هزار تن زباله که یکبارمصرف ها بخش عمده ای از آن است را تولید کرده و تحویل شهرداری می دهند و سالانه بیش از ۶۴ میلیارد تومان هزینه در کلان شهر تهران از سوی شهرداری صرف جمع آوری زباله ها می شود.

در شهر تهران مي توان زباله هاي شهري را به ۵ دسته تقسيم كرد:

۱- زايدات غذايي( پس مانده هاي غذايي)كه به قسمت فساد پذير زباله ها گفته مي شود.
۲- آشغال: به قسمت فساد ناپذير زباله ها مي گويند، آشغالها شامل كاغذ، پلاستيك، قطعات فلزي، شيشه، چوب و موادي از اين قبيل مي‌شود كه مي تواند قابل اشتعال يا غير قابل اشتعال باشد.
۳- خاكستر
۴- زايدات ناشي از تخريب و ساختمان سازي
۵- زايدات ويژه كه شامل مواد حاصل از جاروب كردن خيابان‌ها و معابر، برگ درختان، اجساد حيوانات مرده و موادي كه از وسايل نقليه به جاي مانده است مي‌شود.

ضرورت یک شهر خوب و سالم، آموزش و اطلاع داشتن شهروندان از مقوله شهرنشینی است و در اولین گام پاکیزگی محیط زیست و رعایت قوانین زیست محیطی ضامن اصلی یک شهر پاکیزه است.

امروزه بشر دریافته است که تبعات و پیامدهای خسارت و زیانهایی که به طبیعت وارد می‌کند، بمراتب بیشتر از بهره‌ای است که از آلودن محیط زیست دریافت می‌کند. از این رو، با بکار بستن امکانات عملی و علمی می‌کوشد کمترین زیان را به طبیعت وارد آورد.

کلیات تحقیق

در این گزارش با به کارگیری نظرسنجي تلفني و بدست آوردن آمارها، پردازش و تحلیل علمی آنها، سعی شده است تا به ديدگاه شهروندان تهراني نسبت به موظف بودن در تميز نگه داشتن شهر و چگونگي برخورد با عاملان كثيفي شهر تهران، از نظر پاسخگويان دست يافت.

این گزارش حاصل جمع آوری پاسخ ۱۱۱۲نفر از مردم تهران به پرسشنامه تهيه شده توسط واحد نظرسنجی تلفني مركز مطالعات و تحقيقات رسانه اي موسسه همشهري است. اين افراد به صورت تصادفي و بر اساس مراجعه به فهرست شماره تلفن ها (از ۲۲۰۰۰۰۰۰ الي ۸۸۹۹۹۹۹۹) انتخاب شدند. در اين گزارش نظر كساني كه تمايل به پاسخگويي به تمام پرسش هاي تحقيق را داشته اند، منعكس شده است.

اهداف  تحقيق

هدف کلی این تحقیق دستیابی به مجموعه اطلاعات و پاسخ هایی است که پاسخگويان  در مورد موظف بودن در تميز نگه داشتن شهر و چگونگي برخورد با عاملان كثيفي شهر تهران بيان داشته‌اند.

روش نظرسنجي

در این پژوهش، از نظرات عامه مردم به صورت تلفني (نظرسنجي تلفني) به روش پيمايشي و نمونه گيري تصادفي استفاده شده است. عددهاي داخل جدول گرد شده است.

چكيده:

طرح نظرسنجي حاضر، ‌به منظور دست يافتن به نظر پاسخگويان نسبت به موظف بودن در تميز نگه داشتن شهر و چگونگي برخورد با عاملان كثيفي شهر تهران به اجرا درآمده است. يافته هاي اين طرح به قرار زير است:

  • ۶۷ درصد از پاسخگویان زن و۳۳ درصد  مرد هستند.
  • ۱۸ درصد پاسخگويان در گروه سني ۲۵-۲۱ سال قرار دارند.
  • ۴۲ درصد از پاسخگويان داراي مدرك تحصيلي ديپلم هستند.
  • ۵۲ درصد از پاسخگويان اظهار كرده اند كه نظافت شهر را زياد رعايت مي كنند.
  • ۳۸ درصد پاسخگويان رعايت نظافت شهر توسط مردم را مهمترين راه حل تميزي شهر تهران عنوان كرده اند.
  • ۳۸ درصد از پاسخگويان تذكر دادن را به عنوان بهترين برخورد با  عامل كثيفي شهر بيان كرده اند.
  • ۷۸درصد از پاسخگويان با مجرم شناختن كسي كه شهر را كثيف مي كند موافق هستند.
  • ۷۲ درصد از پاسخگويان  كسي كه شهر را كثيف مي كند به مراجع قانوني ذيربط معرفي مي كنند.
  • ۶۷ درصد از پاسخگويان با عبارت “خانه من كشور من است.” موافق هستند.

 

 

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0