بررسی اثرات محلول غذایی با غلظت‌های مختلف پتاسیم و بستر کشت حاوی کمپوست پیله بادام زمینی بر رشد کاملیا و جذب پتاسیم و عناصر غذایی : پایان نامه ارشد مهندسی کشاورزی علوم باغبانی

دانلود پایان نامه بررسی اثرات محلول غذایی با غلظت‌های مختلف پتاسیم و بستر کشت حاوی کمپوست پیله بادام زمینی بر رشد کاملیا و جذب پتاسیم و عناصر غذایی

دانلود پایان نامه ارشد مهندسی کشاورزی علوم باغبانی

کشور عزیزمان ایران با توجه به تنوع اقلیم ، آب و هوای مطبوع و اراضی وسیعی که در اختیار دارد در صورت مدیریت در عرصه کشاورزی میتواند یکی از قطب های بلامنازع کشاورزی دنیا باشد و با پرورش دانش آموختگان خبره در گرایش های مختلف رشته کشاورزی میتوان به این مهم نایل آمد.مسترداک در ادامه به معرفی پایان نامه های کارشناسی ارشد رشته کشاورزی میپردازد. پایان نامه حاضر با عنوان” بررسی اثرات محلول غذایی با غلظت‌های مختلف پتاسیم و بستر کشت حاوی کمپوست پیله بادام زمینی بر رشد کاملیا و جذب پتاسیم و عناصر غذایی” با گرایش علوم باغبانیو با فرمت Word (قابل ویرایش) تقدیم شما دانشجویان عزیز میگردد.

چکیده بررسی اثرات محلول غذایی با غلظت‌های مختلف پتاسیم و بستر کشت حاوی کمپوست پیله بادام زمینی بر رشد کاملیا و جذب پتاسیم و عناصر غذایی :

انتخاب بستر کشت، یک فاکتور مهم و تاثیرگذار روی کیفیت گل و گیاهان زینتی است. یکی از ضایعات آلی منطقه گیلان، پیله بادام زمینی است که از محصول بادام زمینی بدست می‌آید که با توجه به بالا بودن پتاسیم در ترکیب کمپوست پیله بادام زمینی، در این تحقیق هدف این است که بررسی شود آیا این ضایعه آلی توانایی تامین پتاسیم مورد نیاز گیاه را دارد؟ همچنین اثر آن بعنوان بستر رشد کاملیا، بر رشد این گیاه و جذب عناصر غذایی دیگر چگونه است؟

به این منظور، مطالعه­ای در قالب آزمایش فاکتوریل بر پایه طرح بلوک­های کامل تصادفی با دو فاکتور کمپوست پیله بادام زمینی در ۵ سطح (شاهد (به نسبت حجمی ۵۰ درصد ماسه + ۵۰ درصد پرلیت)؛ ۲۰ ، ۴۰، ۶۰ و ۱۰۰ درصد) و پتاسیم در ۳ سطح (۰، ۵۰ و ۱۰۰ میلی­گرم در لیتر) در محلول غذایی هوگلند در ۱۵ تیمار، ۳ تکرار و ۴۵ پلات آزمایشی انجام شد. در این مطالعه ارتفاع گیاه، وزن خشک ریشه، وزن خشک اندام­های هوایی و غلظت عناصر نیتروژن ، فسفر، پتاسیم، آهن، روی و منگنز در برگ اندازه‌گیری شد. با‌توجه به وزن خشک برگ و غلظت عناصر، جذب عناصر غذایی بر حسب میلی‌گرم بر گلدان اندازه‌گیری شد.

نتایج پژوهش حاضر حاکی از آن است که جذب عناصر مختلف از جمله نیتروژن، فسفر و پتاسیم در بستر کشت دارای ۴۰٪ کمپوست (M3) و در برخی موارد نهایتا تا ۶۰٪ کمپوست (M4) در ترکیب بستر کشت، بیشترین میزان را دارا بود و با افزایش درصد کمپوست در ترکیب بستر کشت و بویژه در بستر کمپوست خالص (M5) کاهش چشمگیر جذب عناصر به‌وقوع پیوست. بسترهای کشت دارای ترکیبات گیاهی (از جمله بستر کمپوست پیله بادام زمینی) با توجه به خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مناسب و اقتصادی بودن آن می‌‌تواند به‌عنوان یک بستر کشت جدید جایگزین سایر بسترهای کشت موجود در ایران و دنیا معرفی شود.

 

معرفی گیاه کاملیا

 گیاه­شناسی و پراکنش اکولوژیکی

کاملیا با نام علمیCamellia japonica از خانوادهCamelliaceae یاTheaceae است و جزو گونه­های بومی شرق آسیا می­باشد (شریعت پناهی و ظهوری، ۱۳۸۸). کاملیا درختچه­ای با برگ­های سبز تیره، گیاه دائمی و برگ­ها دائمی و دندانه­دار به ضخامت برگ چای می­باشد. گل­ها درشت و سفید و در بعضی ارقام صورتی یا قرمز است. معمولا تعداد گلبرگ­ها زیاد بوده و در ارقامی که گل ساده دارند تعداد گلبرگ­ها ۵ عدد است. شکل گل­ها در بعضی واریته­ها شبیه به رز و در برخی دیگر شبیه گل صد تومانی است. این گل در محلی نسبتا سایه گل می‌دهد و در کرج نگهداری شده و در شمال ایران در باغ نیز کشت شده‌اند (خلیقی، ۱۳۸۹). گونه C.sinensis یک درخت همیشه سبز است ، منشا آن از چین و هند گرفته شده است، چای خوراکی می­باشد و دارای برگ­های زیبایی است و نیازمند سایه و نگهداری مرتب جهت رشد بهینه می­باشد (شریعت پناهی و ظهوری، ۱۳۸۸).

بیان مسئله و هدف از انجام تحقیق

بسترهای کشت ممکن است از مواد مختلفی با هدف مشخصات فیزیکی و تغذیه­ای بهینه تهیه شوند ولی مواد آلی مناسب جهت بستر گران بوده و تهیه آنها مشکل است، با این حال نیاز مبرم وجود دارد که مواد جایگزین پیت، که از آن به­عنوان یک ماده آلی عمومی استفاده می­شود، انتخاب شوند به صورتی­که بتوان به‌طور موفقیت­آمیزی از آن­ها استفاده کرد (بنیتو و همکاران، ۲۰۰۵).

انتخاب بستر کشت، یک فاکتور مهم و تأثیرگذار روی کیفیت نهال بذری است (جانکاسکین و همکاران، ۲۰۰۸). رشد و نمو مطلوب گیاهان و قابلیت دسترسی مداوم از نظر اقتصادی، نخستین معیار برای یک بستر­ کشت تجارتی می­باشد. بستر کشت تجارتی علاوه بر نگهداری آب با زهکشی خوب و ایجاد مکانی مناسب برای استقرار ریشه ­ها، باید عاری از مواد سمی، آفات و بیماری­ها باشد (هیگاکی و ایمامورا، ۱۹۸۵). ضروریات پایه­ای برای بستر کشت گیاه، ثبات و پایداری شیمیایی در حد عالی، سبک وزن بودن، ارزان بودن، عاری بودن از آفات و بیماری، فراوانی منابع مواد تشکیل دهنده بستر کشت می­باشد (ارکیسلی و همکاران، ۲۰۰۳). از طرفی بستر کشت باید نفوذپذیر بوده و استحکام و قدرت کافی داشته تا گیاه را محکم نگهداشته و همچنین توانایی بستر کشت برای حفظ آب و انتقال گاز­ها احتمالاً برای حفظ کیفیت گیاه مهم به­نظر می­رسد (درسبول، ۲۰۱۰).

از آنجا که امكان باز­توليدي خاک پیت در مكان‌هاي بهره­برداري شده به دلیل فرآيند پيچيده و شرايط ويژه تشكيل آن حتي در پروسه زماني طولاني مدت، دور از تصور مي­باشد. این عوامل موجب شده تا محققین دنیا به فکر بسترهایی باکیفیت مناسب و قیمت پایین باشند، از این رو استفاده از مواد با کیفیت بالا و قیمت ارزان­تر به جای پیت مورد توجه قرار گرفته است (کرومفولز و همکاران، ۲۰۰۰).

پرورش گیاهان در بسترهای کشت بدون خاک، به­دلیل مزایای متعدد نظیر کنترل تغذیه گیاه، کاهش بروز بیماریها و آفات و افزایش کمیت و کیفیت محصول نسبت به کشت خاکی در حال گسترش است. خصوصیات مواد مختلف مورد استفاده به عنوان بستر کشت، به ­طور مستقیم و غیر مستقیم بر رشد گیاه و تولید محصول اثر دارد (وردونک و همکاران، ۱۹۸۲). اخیراً انواع بستر کشت بدون خاکی که به­طور معمول مورد استفاده قرار می­گیرند شامل بقایای چوب، پوست درختان، پوست برنج، شن، پرلیت، ورمی­کولیت، پیت ماس و راک وول می­باشد (فائو، ۲۰۰۹).

از طرفی با افزایش آگاهی از خطرات زیست محیطی ضایعات به علاوه نیازی که به دفن بهداشتی یا بازیافت آنها وجود دارد و همچنین به­ منظور کاهش مصرف منابع تجدیدناپذیر مثل پیت، استفاده بیشتر از بیوسالیدهای کمپوست شده در کشاورزی به ­همراه بسترهای کشت مفید و استفاده صحیح و متناسب از کودهای شیمیایی توصیه شده است (بوگبی، ۲۰۰۲؛ پاپافوتیو، ۲۰۰۴). ضایعات ارگانیک همانند ضایغات شهری، لجن فاضلاب، کود حیوانی و دامی، کاغذ، ضایعات هرس و بستر قارچ و هر ضایعه سبز دیگری پس از کمپوست شدن می‌تواند جایگزین پیت در بستر کشت شود نتیجه ‌خوبی در‌بر‌داشته باشد (جایسینگ و همکاران، ۲۰۱۰).

پیله بادام زمینی با داشتن ساختمان فیبری در گذشته به منظور اصلاح و اصولاً به صورت مخلوط با خاک­های معدنی در بستر گلدانی برخی از گیاهان گلدار در گلدان به کار برده می‌شد و باعث افزایش خلل و فرج می­شود. ساختمان الیافی پیله بادام زمینی به نسبت دارای عمر کوتاه در مخلوط گلدانی بوده و در حضور کود و آب سریع تجزیه می­شود (دنیس و همکاران، ۲۰۰۳).

تولید تجاری گیاهان زینتی، یک کشت و کار جهانی است. ارزش اقتصادی آن­ها در دو دهه گذشته، به طور معنی­داری افزایش یافته است و استعداد زیادی برای پرورش مداوم آن در آینده هم در بازارهای داخلی و هم بازارهای بین­المللی وجود دارد (روت و همکاران، ۲۰۰۶). به دلیل عدم وجود بستر کشت مناسب و استاندارد برای صادرات گیاهان زینتی، تحقیق و بررسی جهت پر کردن این خلأ در تولید تجاری گیاهان زینتی همچنان در حال بررسی است. اکثر گیاهان گرمسیری برگ زینتی برای استفاده داخل آپارتمان، در بستر کشت با پایه پیت، معمولاً در پیت اسفاگنوم کاشته می­شوند (روبرت و همکاران، ۱۹۹۹).

بر اساس آزمایشات قبلی کمپوست پیله‌بادام‌زمینی دارای میزان پتاسیم بالا است (علیدوست و همکاران،۱۳۹۰). با این وجود بررسی می­شود که پتاسیم موجود در کمپوست پیله بادام زمینی قابل جذب گیاه کاملیا بوده و توان تامین پتاسیم گیاه در شرایط عدم و کمبود پتاسیم محلول غذایی را دارد.همچنین اثر کمپوست پیله بادام زمینی و محلول غذایی حاوی پتاسیم در بستر کشت گلدانی برروی شاخص­های رشد و جذب عناصر غذایی توسط گیاه کاملیا بررسی شود.

 

 

فهرست مطالب

چکیده ‌ل

فصل اول کلیات.. ۲

۱-۱- معرفی گیاه کاملیا ۳

۱-۱-۱- گیاهشناسی و پراکنش اکولوژیکی. ۳

۱-۱-۲- اقلیم: ۳

۱-۱-۳- اهمیت اقتصادی. ۳

۱-۱-۴- شرایط کاشت.. ۳

۱-۱-۵- روش تکثیر. ۴

۱-۲- اهمیت تولید گیاهان زینتی. ۴

۱-۳- بیان مسئله و هدف از انجام تحقیق. ۴

فصل دوم بررسی منابع. ۷

۲-۱- عوامل موثر بر عملکرد و کیفیت گیاهان باغی. ۸

۲-۲- بسترهای کشت.. ۸

۲-۳- استفاده ازضایعات آلی به عنوان بستر کشت.. ۹

۲-۴- برخي خصوصيات بسترهاي كشت.. ۱۱

۲-۴-۱-جرم مخصوص ظاهري بسترهاي كشت.. ۱۱

۲-۴-۲- هدايت الكتريكي (EC) بسترهاي كشت.. ۱۱

۲-۴-۳- هوادهی. ۱۱

۲-۴-۴ – ظرفیت نگهداری آب.. ۱۲

۲-۵- بسترهاي كشت همراه با خاك.. ۱۲

۲-۶- بسترهاي کشت بدون خاك.. ۱۲

۲-۶-۱- پرلیت.. ۱۳

۲-۶-۲- پیت و کوکوپیت.. ۱۳

۲-۷- مواد آلی. ۱۴

۲-۷-۱- کمپوست و کودهای زیستی. ۱۴

۲-۸- کشت بادام ‌زميني در ايران. ۱۶

۲-۹- پتاسیم. ۱۸

۲-۹-۱- مشخصات پتاسیم. ۱۸

۲-۹-۲- خواص یونی پتاسیم. ۱۸

۲-۹-۳- تثبیت پتاسیم. ۱۹

۲-۹-۴- مصرف پتاسیم در گیاه ۱۹

۲-۱۰- فسفر. ۲۱

۲-۱۰-۱- معرفی فسفر. ۲۱

۲-۱۰-۲- نقش فسفر در گیاه ۲۱

۲-۱۰-۳- علائم کمبود فسفر. ۲۱

۲-۱۰-۴- فتوسنتز. ۲۱

۲-۱۱- ازت.. ۲۲

۲-۱۱-۱- نقش ازت در گیاه ۲۲

۲-۱۱-۲- علائم کمبود ازت در گیاهان. ۲۲

۲-۱۱-۳- جذب برگی ازت.. ۲۲

۲-۱۱-۴- زمان مصرف ازت.. ۲۲

۲-۱۲-آهن. ۲۳

۲-۱۲-۱- مشخصات آهن. ۲۳

۲-۱۲-۲- وظایف آهن در گیاه ۲۳

۲-۱۲-۳- فرم قابل جذب آهن توسط گیاهان. ۲۳

۲-۱۲-۴- علائم کمبود آهن. ۲۳

۲-۱۳- روی. ۲۴

۲-۱۳-۱- پراکندگی کمبود روی در ایران. ۲۴

۲-۱۳-۲- روی در گیاه ۲۴

۲-۱۳-۳- علائم کمبود روی. ۲۴

۲-۱۴- منگنز. ۲۴

۲-۱۴-۱- پراکندگی کمبود در ایران. ۲۴

۲-۱۴-۲- وظایف منگنز در گیاه ۲۵

۲-۱۴-۳- علائم کمبود منگنز. ۲۵

۲-۱۴-۴- روش اصلاح کمبود منگنز. ۲۵

فصل سوم مواد و روشها ۲۶

۳-۱- مواد گیاهی. ۲۷

۳-۲- پیاده کردن طرح آزمایشی و معرفی تیمارها ۲۷

۳-۳- بسترهای کشت استفاده شده ۲۷

۳-۴- تهیه محلول غذایی هوگلند. ۲۸

۳-۵- ارزیابی صفات.. ۳۰

۳-۵-۱- ارتفاع گیاه ۳۰

۳-۵-۲- وزن خشک اندام هوایی. ۳۰

۳-۵-۳- وزن خشک ریشه ۳۱

۳-۵-۴- اندازه گیری pH وEC بستر کشت.. ۳۱

۳-۶- خشک کردن نمونه ها در خشک کن (آون) ۳۱

۳-۷- تجزیه برگ.. ۳۱

۳-۸- خصوصیات شیمیایی برگ و بستر گیاه ۳۲

۳-۸-۱- عصارهگیری از برگ گیاه ۳۲

۳-۸-۲- اندازه گیری پتاسیم در برگ گیاه ۳۲

۳-۸-۳- اندازه گیری فسفر در برگ گیاه ۳۲

۳-۸-۴- اندازه گیری غلظت نیتروژن گیاه ۳۳

۳-۸-۵- اندازه گیری غلظت عناصر آهن، منگنز و روی در برگ گیاه ۳۳

۳-۸-۶- اندازه گیری جذب عناصر. ۳۴

۳-۹- تجزیه و تحلیل داده‌ها ۳۴

فصل چهارم بررسی نتایج. ۳۵

۴-۱- اثر بسترهای کشت بر شاخصهای رشد گیاه ۳۵

۴-۱-۱- تعداد برگ.. ۳۷

۴-۱-۲- ارتفاع گیاه ۳۸

۴-۱-۳- وزن خشک ریشه ۳۹

۴-۲-۱- نیتروژن. ۴۲

۴-۲-۲- فسفر. ۴۳

۴-۲-۳- پتاسیم. ۴۴

۴-۲-۴- آهن. ۴۵

۴-۲-۵- منگنز. ۴۶

۴-۲-۶- روی. ۴۷

۴-۳- اثر بستر کشت بر جذب عناصر غذایی در برگ گیاه کاملیا ۴۸

۴-۳-۱- نیتروژن. ۴۹

۴-۳-۲- فسفر. ۵۰

۴-۳-۳- پتاسیم. ۵۱

۴-۳-۴- آهن. ۵۲

۴-۳-۵- منگنز. ۵۳

۴-۳-۶- روی. ۵۴

۴-۴- اثر غلظت پتاسیم در محلول غذایی بر شاخصهای رشد گیاه ۵۵

۴-۴-۱- تعداد برگ.. ۵۵

۴-۴-۲- ارتفاع گیاه ۵۶

۴-۴-۳- وزن خشک ریشه ۵۷

۴-۴-۴- وزن خشک اندام هوایی. ۵۸

۴-۵- اثر غلظت پتاسیم در محلول غذایی بر غلظت عناصر در برگ کاملیا ۵۹

۴-۵-۱- نیتروژن. ۵۹

۴-۵-۲- فسفر. ۶۰

۴-۲۲- اثر غلظت پتاسیم بر غلظت فسفر در برگ.. ۶۰

۴-۵-۳- پتاسیم. ۶۱

۴-۵-۴- آهن. ۶۲

۴-۵-۵- منگنز. ۶۳

۴-۵-۶- روی. ۶۴

۴-۶- اثر غلظت پتاسیم در محلول غذایی بر جذب عناصر در برگ گیاه کاملیا ۶۵

۴-۶-۱- نیتروژن. ۶۵

۴-۶-۲- فسفر. ۶۶

۴-۶-۳- پتاسیم. ۶۷

۴-۶-۴- آهن. ۶۸

۴-۶-۵- منگنز. ۶۹

۴-۶-۶- روی. ۷۰

۴-۷- اثر متقابل بستر کشت و غلظت پتاسیم در محلول غذایی بر شاخصهای رشد کاملیا ۷۱

۴-۷-۱- تعداد برگ.. ۷۱

۴-۷-۲- ارتفاع گیاه ۷۲

۴-۷-۳- وزن خشک ریشه ۷۳

۴-۷-۴- وزن خشک اندام هوایی. ۷۴

۴-۸- اثر متقابل بستر کشت و غلظت پتاسیم در محلول غذایی بر غلظت عناصر در برگ.. ۷۵

۴-۸-۲- فسفر. ۷۶

۴-۸-۳- پتاسیم. ۷۶

۴-۸-۴- آهن. ۷۶

۴-۸-۵- روی. ۷۶

۴-۸-۶- منگنز. ۷۷

۴-۹- اثر متقابل بستر کشت و غلظت پتاسیم در محلول غذایی بر جذب عناصر در برگ توسط گیاه ۷۷

۴-۹-۱- نیتروژن. ۷۸

۴-۹-۲- فسفر. ۷۹

۴-۹-۳- پتاسیم. ۷۹

۴-۹-۴- آهن. ۷۹

۴-۹-۵- روی. ۷۹

۴-۹-۶- منگنز. ۸۰

فصل پنجم بحث.. ۸۱

۵-۱- بحث.. ۸۲

۵-۱-۱- اثر بستر کشت بر شاخصهای رشد کاملیا ۸۲

۵-۱-۲- اثر غلظت پتاسیم در محلول غذایی بر شاخصهای رشد گیاه کاملیا ۸۳

۵-۱-۳- بررسی عناصر غذایی در برگ گیاه کاملیا ۸۴

۵-۱-۳-۱- اثر بستر کشت بر جذب عناصر غذایی. ۸۵

۵-۱-۳-۲- اثر غلظت پتاسیم در محلول غذایی بر جذب عناصر. ۸۶

۵-۱-۴- اثرمتقابل کمپوست پیله بادام زمینی و غلظت پتاسیم در محلول غذایی بر عملکرد گل کاملیا ۸۶

۵-۲- نتیجه گیری کلی. ۸۸

۵-۳- پیشنهادات.. ۸۹

منابع. ۹۰

 

 

فهرست جداول

جدول ۲–۱- وضعیت کشت بادام زمینی در سال ۱۳۸۹ استان گیلان. ۱۷

جدول ۳-۱- مشخصات تیمارهای به کار رفته در کشت گیاه کاملیا ۲۸

جدول ۳-۲- نمکهای حاوی عناصر غذایی ماکرو در محلول غذایی هوگلند. ۲۹

جدول ۳ –۳- نمکهای حاوی عناصر غذایی میکرو در محلول غذایی هوگلند. ۳۰

جدول ۴- ۱- تجزیه واریانس شاخصهای رشد در گیاه کاملیا ۳۶

جدول ۴-۲ – نتايج تجزيه واريانس داده هاي مربوط به اثر بستر كشت و غلظت پتاسيم در محلول غذايي بر غلظت عناصر در برگ.. ۴۱

جدول ۴-۳- نتايج تجزيه واريانس داده هاي مربوط به اثر بستر كشت و غلظت پتاسيم در محلول غذايي بر جذب عناصر توسط گیاه ۴۸

جدول۴-۴- جدول اثر متقابل بستر کشت و غلظت پتاسیم بر غلظت عناصر غذایی در برگ.. ۷۵

جدول۴-۵- اثر متقابل بستر کشت و غلظت پتاسیم بر جذب عناصر غذایی توسط گیاه ۷۸

 

 

 فهرست شکل‌ها

شکل۲– ۱- پراكندگي مقدار توليد بادام زمينی. ۱۶

شکل۲-۲- رها شدن و یا آتش زدن ضایعات بجا مانده از کشت بادام زمینی. ۱۷

شکل ۳-۱-اندازهگیری ارتفاع گیاه به کمک خط کش… ۳۰

شکل ۴-۱- اثر سطوح کمپوست پیله بادام زمینی بر تعداد برگ گیاه ۳۷

شکل ۴-۲– اثر سطوح کمپوست پیله بادام زمینی بر ارتفاع گیاه ۳۸

شکل ۴-۳- اثر سطوح کمپوست پیله بادام زمینی بر وزن خشک ریشه ۳۹

شکل ۴-۴– اثر سطوح کمپوست پیله بادام زمینی بر وزن خشک اندام هوایی. ۴۰

شکل ۴-۵ – اثر بستر کشت بر غلظت نیتروژن در برگ.. ۴۲

شکل ۴-۶- اثر بستر کشت بر غظت فسفر در برگ.. ۴۳

شکل ۴-۷- اثر بستر کشت بر غلظت پتاسیم در برگ.. ۴۴

شکل ۴-۸- اثر بستر کشت بر غلظت آهن در برگ.. ۴۵

شکل ۴-۹- اثر بستر کشت بر غلظت منگنز در برگ.. ۴۶

شکل ۴-۱۰- اثر بستر کشت بر غلظت روی در برگ.. ۴۷

شکل ۴-۱۱- اثر بستر کشت بر جذب نیتروژن توسط برگ.. ۴۹

شکل ۴-۱۲- اثر بستر کشت بر جذب فسفر. ۵۰

شکل ۴-۱۳- اثر بستر کشت بر جذب پتاسیم. ۵۱

شکل ۴-۱۴- اثر بستر کشت بر جذب آهن. ۵۲

شکل ۴-۱۵- اثر بستر کشت بر جذب منگنز. ۵۳

شکل ۴-۱۶- اثر بستر کشت بر جذب روی. ۵۴

شکل ۴-۱۷- اثر غلظت پتاسیم بر تعداد برگ گیاه ۵۵

شکل ۴- ۱۸– اثر غلظت پتاسیم بر ارتفاع گیاه ۵۶

شکل ۴- ۱۹– اثر غلظت پتاسیم بر روی وزن خشک ریشه ۵۷

شکل ۴-۲۰– اثر غلظت پتاسیم بر روی وزن خشک اندام هوایی. ۵۸

شکل ۴-۲۱- اثر غلظت پتاسیم بر غلظت نیتروژن در برگ.. ۵۹

شکل ۴-۲۲- اثر غلظت پتاسیم بر غلظت فسفر در برگ.. ۶۰

شکل ۴-۲۳- اثر غلظت پتاسیم بر غلظت پتاسیم در برگ.. ۶۱

شکل ۴-۲۴- اثر غلظت پتاسیم بر غلظت آهن در برگ.. ۶۲

شکل ۴-۲۵- اثر غلظت پتاسیم برغلظت منگنز در برگ.. ۶۳

شکل ۴-۲۶-اثر غلظت پتاسیم بر غلظت روی در برگ.. ۶۴

شکل ۴-۲۷- اثر غلظت پتاسیم بر جذب نیتروژن توسط برگ.. ۶۵

شکل ۴-۲۸- اثر غلظت پتاسیم بر جذب فسفر توسط برگ.. ۶۶

شکل ۴-۲۹- اثر غلظت پتاسیم بر جذب پتاسیم توسط برگ.. ۶۷

شکل ۴-۳۰- اثر غلظت پتاسیم بر جذب آهن توسط برگ.. ۶۸

شکل ۴-۳۱- اثر غلظت پتاسیم بر جذب منگنز توسط برگ.. ۶۹

شکل ۴-۳۲- اثر غلظت پتاسیم بر جذب روی در برگ کاملیا ۷۰

۴شکل ۴-۳۳- اثر متقابل سطوح کمپوست پیله بادام زمینی و غلظت پتاسیم بر تعداد برگ‌.. ۷۱

شکل ۴-۳۴- اثر متقابل سطوح کمپوست پیله بادام زمینی و غلظت پتاسیم بر تعداد برگ.. ۷۲

شکل ۴-۳۵– اثر متقابل سطوح کمپوست پیله بادام زمینی و غلظت پتاسیم بر وزن خشک ریشه ۷۳

 

 

مسترداک | آموزش زبان انگلیسی | اپلیکیشن | بانک اطلاعات | برنامه نویسی و طراحی وب سایت | قالب و افزونه | پایان نامه دکترا | تاریخ | تربیت بدنی | جغرافیا | حسابداری | حقوق | رشته های پزشکی | پزشکی | روانشناسی | زبان و ادبیات فارسی | علوم تربیتی | فقه و مبانی حقوق اسلامی | کشاورزی | کلام تطبیقی | مدیریت | پایان نامه کارشناسی | پایان نامه کارشناسی ارشد | تربیت بدنی | علوم انسانی | اقتصاد | تاریخ | باستان شناسی | جغرافیا | حقوق | رشته حسابداری | روانشناسی | زبان و ادبیات عربی | زبان و ادبیات فارسی | علوم اجتماعی | علوم تربیتی | علوم سیاسی | فقه و حقوق اسلامی | کتابداری و اطلاع رسانی | مدیریت | علوم پایه | زمین شناسی | زیست شناسی | شیمی | فنی و مهندسی | برق | صنایع غذایی | عمران | کامپیوتر و فناوری اطلاعات | کشاورزی | هنر و معماری | معماری | پروژه آموزشی | تحقیق و جزوات آموزشی | ترجمه مقالات ISI | طرح توجیهی | کتاب | گزارش کارآموزی | نرم افزار |

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0