ساختمان هتل و نگهداری آن : دانلود رایگان تحقیق رشته معماری

ساختمان هتل و نگهداری آن : دانلود رایگان تحقیق رشته معماری

تحقیق با فرمت WORD و در ۵ صفحه با موضوع نگهداري ساختمان هتل نگارش شده است. در ادامه قسمت هایی از این تحقیق ارزشمند آمده است:

نگهداري ساختمان هتل

نگهداري و حفاظت ساختمان هتل و يا رستوران، اهميّت فراواني دارد و نه تنها از نظر راحتي و آسايش خاطر، بلكه بيشتر از نظر اقتصادي بايد مورد توجه قرار گيرد.

بكار انداختن مقداري سرمايه و تهيه يك هتل خوب و ساختمان مناسب، قدم اول در كار هتلداري مي باشد، ولي دومين موضوع كه از اهميت زيادي برخوردار است، نگهداري و مراقبت از ساختمان و تجهيزات هتل است ، هر بنايي هر چند محكم و زيبا باشد، اگر مورد نگهداري  و حفاظت و بازسازي قرار نگيرد، پس از مدتي  فرسوده و از قسمتهاي مختلف نقايصي در آن پيدا مي شود كه اگر به موقع رفع نگردد ايجاد خرابي بيشتر خواهد كرد و قدر و اهميت خود را در نظر مسافران از دست خواهد داد.

نكته اول در ساختمان هتل اين كه

از همان ابتدا بايد باصرف سرمايه بيشتر، ساختمان بهتري ايجاد كرد زيرا بيشتر و بهتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت و حتي ارزش بيشتري پيدا خواهد كرد. نكات ديگري كه رعايت آن ضروري است به شرح زير مي باشد:

نما و شکل ظاهري ساختمان هتل بايد هميشه مورد توجه و مراقبت باشد تا به اصطلاح تازگي خود را حفظ كند و بد نما نشود؛

قسمت سقف و پشت بام همچنين قسمتهاي مختلف ساختمان هتل، سالي دو بار بايد بطوركامل و با دقت بار بازرسي شود. نوبت اول در آغاز بهار است تا معلوم شود كه آيا بارندگي و سرماي زمستان آسيبي به سقف رسانيده است يا خير؟ نوبت دوم در آغاز پاييز مي باشد؛ در نتيجه اين مراقبت مي توانيد مطمئن باشيد كه براي مدت شش ماه مي توانيد با خيال راحت به كار ادامه دهيد و يقين كنيد كه ساختمان دچار خرابي نخواهد شد؛

در هرسال دوبار ناودانهاي هتل را كاملاً مورد بررسي و مراقبت قرار دهيد تا چنانچه نقصي پيش آمده باشد رفع گردد؛

درها و پنجره ها

بايد بطور مرتب رنگ آميزي شود  تا هم نماي آن بهتر و جالب توجه تر باشد، و هم از پوسيدگي چو ب و زنگ زدن آهن جلوگيري به عمل آيد. ضمناً بايد درزگيري پنجره ها و درها و مرتب باشد تا باد يا آب از درزها نفوذ نكرده و باعث خرابي نشود؛

هواكشها بايد كاملا  سرويس و تميز شود؛

توجه به دكوراسيون داخل هتل و اتاقها ضروري است،

البته دكوراسيون بستگي به سليقه شخصي هتلدار دارد اما چه بهتر كه براي اين كار. از يك متخصص استفاده شود، بخصوص در قسمت لابي بايد دكور كاملا جالب توجه و زيبا باشد. همچنين در سالن غذاخوري بايد به زيبابي دكور توجه شود؛

حفظ موجوديت هتل تنها منحصر  به مراقبت از بناي هتل نيست ،

بلكه تمام ابزار و آلات و اثاث و لوازم هتل بايد به موقع ترميم و تكميل شود، در اين مورد بايد با يك برنامه ريزي دقيق، مرتباً وسايل موجود را اعم از دكور، پرده، تخت، ميز، مبلمان و رنگ اتاقها و قسمتهاي مختلف را بررسي شود و هر كدام را در هر روز كه لازم باشد تعمير و مرمت يا تعويض نمايند .اين درست نيست كه يك يا دو اتاق را به علت خرابي جزئي از سرويس خارج كنند و منتظر فصل مناسب يا خلوت كار باشند ، هزينه هاي جزئي را به موقع انجام دادن ، بهتر است از اينكه اندك اندك جمع نمايند و خرج سنگين و كلي ايجاد كنند.

 

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0