بررسی نقش واسطه ای شایستگی اجتماعی در رابطه بین مدیریت ارتباط با مشتری و مزیت رقابتی :پايان نامه کارشناسي ارشد رشته مدیریت اجرایی گرایش مدیریت استراتژیک

بررسی نقش واسطه ای شایستگی اجتماعی در رابطه بین مدیریت ارتباط با مشتری و مزیت رقابتی :پايان نامه کارشناسي ارشد رشته مدیریت اجرایی گرایش مدیریت استراتژیک

پایان نامه ای که به شما همراهان صمیمی فروشگاه مسترداک معرفی میگردد از سری پایان نامه های جدید رشته مدیریت اجرایی  گرایش مدیریت استراتژیک و با عنوان بررسی نقش واسطه ای شایستگی اجتماعی در رابطه بین مدیریت ارتباط با مشتری و مزیت رقابتی  ( مورد مطالعه: مدیران و کارکنان شعب شمالغرب بانک سرمایه ) در ۱۰۴ صفحه با فرمت Word (قابل ویرایش) در مقطع کارشناسی ارشد تهیه و نگارش شده است. امیدواریم مورد توجه کاربران سایت و دانشجویان عزیز مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته های جذاب مدیریت قرار گیرد.

 

مقدمه پایان نامه بررسی نقش واسطه ای شایستگی اجتماعی در رابطه بین مدیریت ارتباط با مشتری و مزیت رقابتی :

در دنیای امروز در فضایی به سر می بریم که مشتری در مبادلات تجاری از جایگاه ویژه ای برخوردار است. بی شک معتقدیم که مشتریان نقش کلیدی را در توسعه و جهت دهی فعالیتهای هر سازمانی ایفا می کنند و سازمانها این را به خوبی دریافته اند که درک نیازها، سلایق، ایجاد ارزش و ارتباط بهنگام و سازمان یافته با مشتریان، مناسبترین راه افزایش رضایت مشتری و یکی از عوامل اصلی موفقیت در دنیای رقابتی می باشد (سلطانی و مرادی، ۱۳۸۹).

خصوصی سازی صنعت مالی، گسترش حوزه تجارت موسسات مالی جهانی و گوناگونی نیازهای مشتریان خدمات مالی، باعث شده است که رقابت شدیدی در صنعت بانکداری ایجاد شود. این فضای رقابتی منجر به این شده که بانکها منابع و تواناییهایشان را از خدمات محصول گرا یا خدمت محور به خدمات مشتری محور تبدیل کنند (شهرکی و ملاشاهی،۱۳۸۹: ۲) و سازمانهایی که زودتر از بقیه ارزش مدیریت ارتباط با مشتری را درک کرده اند، افزایش خیره کننده درآمد، بهره وری و رضایت مشتری را در کسب مزیت برتری نسبت به رقبای خود که در بکارگیری این امر مهم تاخیر داشته اند، دارا ی باشند (موئتمنی و جعفری، ۱۳۸۸: ۳ ).

برای رسیدن به اهداف سازمانی و تحقق تغییرات، مجموعه ای از شایستگی ها از کارکنان انتظار می رود که هر یک از این شایستگی ها نقش خاصی را در سازمان ایفا می کنند و از طریق تاثیر و تعامل متقابل، شبکه ای و ایجاد هم افزایی بین آنها، رفتاری مطلوب بروز خواهد نمود(رضایی و خیراندیش،۱۳۹۲ : ۶). بنابراین هر چه اثربخشی تعاملات بین فردی در داخل گروهها و واحدهای سازمانی افزایش یابد، اثربخشی مبادلات اطلاعات میان کارکنان و در نتیجه ارتباط بهتر و شایسته با مشتری و در نهایت ایجاد مزیت رقابتی بیشتر و اثربخش تر خواهد شد.

امروزه بانکداری موظف است خود را در آینه مشتری ببیند و سعی کند در محیط پر از رقابت، درک صحیحی از مشتریان و خواسته های آنها داشته باشد. برای تحقق مشتری مداری، بانکها بایستی پاسخگویی روشن و صحیحی به نیازهای روز مشتری یعنی تنوع خدمات و خدمات تازه، جدید و ابتکاری را دارا باشند. بنابراین بانکها می بایست با تکیه بر مزیت رقابتی خود و یافتن مشتریان هدف، در محیط رقابت پایدار بمانند.

ضرورت واهمیت تحقیق

در دنیای تجارت رقابتی امروز و با توجه به تغییرات محیطی و تکنولوژیکی و اهمیت جایگاه مشتری در سازمانها، بانکها بایستی در تجهیز نمودن خود، شناسایی نیازها و توقعات مشتریان و نیز توجه به وضعیت بازار اهمیت فراوانی قائل شوند. زیرا سهم بیشتر بازار و سوداوری زیاد و درآمد پایدار برای بانکها و در نهایت پیروزی در عرصه رقابت نتیجه و محصول ارتباط هدفمند و بلند مدت و نیز اطمینان از وفاداری مشتریان در عین رضایتمندی آنها و در نتیجه حفظ مشتری می باشد(الهی و حیدری،۱۳۸۷). فضای رقابتی میان بانکها شرایطی را ایجاد کرده که اگر به عرصه رقابتی و راهکارهای منطقی و هوشیارانه توجه نشود بانکها بعضاً دچار ناکامی شده و کم کم از صحنه رقابت حذف خواهند شد(آذری،۱۳۸۹).

وجود منابع انسانی کارا و شایسته در سازمانها و تاثیر چشمگیری که در تولیدات و خدمات به مشتریان در جهت متمایز بودنشان ارائه می دهند، موجب شده تا در محیط رقابت شایستگی اهمیت فراوانی یابد. دلمیر  و مارتین و هیس در مورد مزایای شایستگی اجتماعی در سازمانها اظهار می دارند که افراد دارای شایستگی اجتماعی قوی، ضمن برقراری ارتباط سازنده در یک فضای کار تیمی، دانش فردی خود را با یکدیگر تسهیم نموده و ضمن تلاش برای گفتمان سازنده و پذیرش انتقادها، زمینه را برای حل اختلافها و تنشها فراهم نموده و از دل این چالشها، دیدگاهها و ایده های نوینی بروز خواهد نمود و دانش جدیدی از این تسهیم آزادانه دانش بین فردی خلق می گردد.

ریچارد و جونز (۲۰۰۸) مزایا و فواید بکارگیری مدیریت ارتباط با مشتری را شامل این موارد می داند؛ یکپارچگی مجاری ارتباطی با مشتریان، کارایی و اثربخشی بهبود یافته نیروی فروش و خدمات مشتری، متناسب سازی (ویژه سازی) خدمات و محصولات و بهبود قابلیت قیمت گذاری. ازگنر و آیراز(۲۰۰۵) نیز مزایای مدیریت ارتباط با مشتری را به این شرح برمی شمارند: جمع آوری و یکپارچه نمودن اطلاعات در مورد مشتری، توسعه روابط نزدیک با مشتریان، افزایش رضایت و وفاداری مشتری بخاطر خدمات کاراتر و شخصی تر، کاهش هزینه های کسب مشتری، تامین مزیت رقابت پایدار و افزایش سودآوری بدلیل فروش بیشتر. مینتر (۱۹۹۸) می گوید چنانچه در راس سازمانها مدیرانی کارآمد ، شایسته ، ماهر ، باتجربه و کاملاً آگاه به اصول و فنون مدیریت قرار گیرند، موفقیت سازمانها در رسیدن به اهداف خود تضمین خواهد شد.

تحقیقی که توسط انیستیتوی برنامه ریزی استراتژیک در واشنگتن دی سی انجام شد نشان می دهد که برگشت سرمایه گذاری ۲۰% از بانکهایی که به نیاز مشتریان خود اهمیت داده اند تقریباً ۲ برابر بانکهایی بوده که به این موضوع توجه نکرده اند (ونوس و صفائیان، ۱۳۸۳). با توجه به رقابت شدیدی که بین موسسات مالی وجود دارد، بانکها می بایست در درجه اول محصولات خود را سفارشی کرده و سرویسهای خود را بیشتر شخصی سازی کنند،و قادر به شناسایی سریع فرصتهای جدید کسب و کار بوده و خدمات و محصولات خود را توسعه دهند و در عین حال که مشتریان بیشتری جذب می کنند، مشتریان فعلی خود را با ارائه خدمات مناسب حفظ نمایند. بدیهی است که از جهت میزان کارایی و اثربخشی، فعالیت های صنعت بانکداری نقش تعیین کننده ای در رشد و پیشرفت اقتصاد کشور خواهد داشت.

با توجه به اینکه موضوع حاضر با ترکیبی که از سوی محقق انجام شده است برای اولین بار در ایران انجام می شود بنابراین انجام این تحقیق می تواند به گسترش مبانی نظری و تحقیقاتی کمک نماید. همچنین نتیجه تحقیق به جامعه آماری برای استفاده در تصمیم گیریهای مدیریتی ارایه خواهد شد و می تواند به آنها در حل مسایل سازمانی کمک نماید از این رو بررسی حاضر واجد اهمیت می باشد.

 

 

فهرست مطالب

فصـل اول: کلیات تحقیق   ۱

۱-۱- مقدمه  ۲

۱-۲- بيان مسئله  ۳

۱-۳-  ضرورت واهمیت تحقیق   ۴

۱-۴- اهداف تحقيق   ۵

۱-۴-۱-اهدف کلی: ۵

۱-۴-۲  اهداف ويژه: ۵

۱-۵- سوالات تحقیق   ۵

۱-۵-۱- سوالات اصلی: ۵

۱-۵-۲- سوالات فرعی: ۶

۱-۶-  تعریف مفاهیم و اصطلاحات پژوهش    ۶

۱-۷- قلمرو مكاني پژوهش    ۸

۱-۸- روش شناسی پژوهش    ۸

۱-۹- روش و ابزار تجزيه و تحليل داده ها ۸

 

فصـل دوم: ادبیات و مستندات، سابقه و پیشینه تحقیق   ۹

۲-۱- شایستگی   ۱۰

۲-۱-۱-تاریخچه: ۱۰

۲-۱-۲- تعریف شایستگی: ۱۰

۲-۱-۳- تعریف شایستگی اجتماعی: ۱۱

۲-۱-۴- ابعاد شایستگی اجتماعی: ۱۲

۲-۲- مدیریت ارتباط با مشتری   ۱۳

۲-۲-۱- تاریخچه مدیریت ارتباط با مشتری: ۱۳

۲-۲-۲- تشریح مدیریت ارتباط با مشتری: ۱۴

۲-۲-۳- تعریف مدیریت ارتباط با مشتری: ۱۴

۲-۲-۴- ابعاد مدیریت ارتباط با مشتری: ۱۶

۲-۲-۵- سیستم مدیریت ارتباط با مشتریان کلیدی: ۱۶

۲-۲-۶- اهداف اصلی اجرای مدیریت ارتباط با مشتری در موسسات مالی و بانکها: ۱۶

۲-۲-۷- نقاط قوت و ضعف مدیریت ارتباط با مشتری در بانک: ۱۷

۲-۲-۸- مزیت های بهره گیری از مدیریت ارتباط با مشتری: ۱۷

۲-۲-۹- اصول مدیریت ارتباط با مشتری: ۱۸

۲-۲-۱۰- اهداف مدیریت  ارتباط با مشتری: ۱۹

۲-۲-۱۱- مفروضات اساسی مدیریت ارتباط با مشتری: ۲۰

۲-۲-۱۲- مراحل ارایه خدمت در مدیریت ارتباط با مشتری: ۲۱

۲-۲-۱۳- مدیریت ارتباط الکترونیکی با مشتریECRM)): 22

۲-۲-۱۴- مدیریت ارتباط یکپارچه با مشتری (ICRM): 22

۲-۲-۱۵- انواع فناوریهای مورد استفاده در مدیریت ارتباط با مشتری: ۲۳

۲-۲-۱۶- صنعت بانکداری و ارتباط آن با ACRM : 24

۲-۲-۱۷- عوامل کلیدی موفقیت در پیاده سازی استراتژی CRM : 25

۲-۲-۱۸- چالشهای اجرایی CRM : 25

۲-۲-۱۹- مراحل تکامل مدیریت ارتباط با مشتری: ۲۶

۲-۳- مزیت رقابتی: ۲۷

۲-۳-۱- مفهوم مزیت رقابتی: ۲۷

۲-۳-۲- تعریف مزیت رقابتی: ۲۷

۲-۳-۳- ابعاد مزیت رقابتی: ۲۹

۲-۳-۴- مزیت رقابتی پایدار: ۲۹

۲-۳-۵- اهمیت مزیت رقابتی در بانکداری: ۳۰

۲-۳-۶- بهره وری و مزیت رقابتی: ۳۰

۲-۳-۷- مزیتهای رقابتی در قلمروهای؛ انسانی، سازمانی و محیطی: ۳۱

۲-۳-۸-  نگرشهای موجود به مزیت رقابتی: ۳۲

۲-۳-۹- ارتباط تئوریهای مزیت رقابتی و مسیرهای جدید: ۳۵

۲-۴- پیشینه تحقیق   ۳۵

۲-۴-۱- پژوهشهای خارجی   ۳۶

۲-۴-۲- پژوهشهای داخلی   ۳۹

 

فصـل سوم: روش شناسی تحقیق ۴۳

۳-۱- مقدمه  ۴۴

۳-۲- روش پژوهش    ۴۴

۳-۳- جامعه آماری   ۴۵

۳-۴- حجم نمونه  ۴۵

۳-۵- روشها و ابزار گرد آوری اطلاعات   ۴۵

۳-۶- روایی و پایایی پژوهش    ۴۶

۳-۶-۱- تعیین روایی پژوهش    ۴۶

۳-۷- روشهای تحلیل آماری   ۴۷

۳-۸- تحلیل پرسشنامه  ۴۷

۳-۹- مدل مفهومی پژوهش    ۴۸

 

فصل چهارم: تحليل داده‌ها ۴۹

۴-۱- مقدمه  ۵۰

۴-۲- يافته ها و نتايج پژوهش    ۵۱

۴-۲-۱- نتايج توصيفي آمارهاي تک متغيري تحقيق   ۵۱

۴-۲-۱-۱ وضعيت جنسيت   ۵۱

۴-۲-۱-۲- وضعيت سني   ۵۲

۴-۲-۱-۳- وضعيت تأهل  ۵۳

۴-۲-۱-۴- وضعيت سطح تحصيلات   ۵۴

۴-۲-۱-۵- وضعيت سابقه کاري   ۵۵

۴-۲-۱-۶- وضعيت سمت   ۵۶

۴-۲-۱-۷ -آمارهاي توصيفي متغيرهاي تحقيق   ۵۷

۴-۲-۱-۷-۱- آمارهاي توصيفي مزيت رقابتي و مؤلفه هاي آن  ۵۷

۴-۲-۱-۷-۲- آمارهاي توصيفي مديريت ارتباط با مشتری   ۵۸

۴-۲-۱-۷-۳- آمارهاي توصيفي ارزيابی شايستگی   ۵۹

۴-۲-۱-۸ – نتايج آزمون نرمال بودن توزيع مشاهدات   ۶۰

۴-۲-۲- نتايج استنباطي دو متغيرة تحقيق   ۶۴

۴-۲-۲-۱- آزمون فرضيات اصلي تحقيق   ۶۴

۴-۲-۲-۲ – آزمون فرضيات فرعي تحقيق براي کارکنان  ۶۵

۴-۲-۳- تحليل مسير مدل مفهومی   ۶۷

۴-۲-۴- مدلسازي معادلات ساختاري۱ ۶۸

۴-۲-۵- جمع بندي   ۷۱

 

فصـل پنجم: بحث، نتیجه‌گیری و جمع بندی   ۷۲

۵-۱- مقدمه  ۷۳

۵-۲- نتیجه گیری از فرضیه ها ۷۳

۵-۲-۲- نتايج بررسي فرضيه اول تحقيق   ۷۴

۵-۲-۳- نتايج بررسي فرضيه دوم تحقيق   ۷۴

۵-۲-۴- نتايج بررسي فرضيه ي سوم تحقيق   ۷۵

۵-۳- محدودیتهای تحقیق   ۷۵

۵-۴- پيشنهادات مبتني بر فرضيه ها ۷۶

۵-۴-۱- پیشنهادات مبتنی بر شایستگی اجتماعی: ۷۶

۵-۴-۲- پیشنهادات مبتنی بر مدیریت ارتباط با مشتری: ۷۶

۵-۴-۳- پیشنهادات مبتنی بر مزیت رقابتی: ۷۷

 

منابع و مآخذ ۷۸

پیـوستها ۸۱

 

فهرست جدول ها

فهرست شکل ها و نمودارها

چکیده

 

 

 

 

 

مسترداک | آموزش زبان انگلیسی | اپلیکیشن | بانک اطلاعات | برنامه نویسی و طراحی وب سایت | قالب و افزونه | پایان نامه دکترا | تاریخ | تربیت بدنی | جغرافیا | حسابداری | حقوق | رشته های پزشکی | پزشکی | روانشناسی | زبان و ادبیات فارسی | علوم تربیتی | فقه و مبانی حقوق اسلامی | کشاورزی | کلام تطبیقی | مدیریت | پایان نامه کارشناسی | پایان نامه کارشناسی ارشد | تربیت بدنی | علوم انسانی | اقتصاد | تاریخ | باستان شناسی | جغرافیا | حقوق | رشته حسابداری | روانشناسی | زبان و ادبیات عربی | زبان و ادبیات فارسی | علوم اجتماعی | علوم تربیتی | علوم سیاسی | فقه و حقوق اسلامی | کتابداری و اطلاع رسانی | مدیریت | علوم پایه | زمین شناسی | زیست شناسی | شیمی | فنی و مهندسی | برق | صنایع غذایی | عمران | کامپیوتر و فناوری اطلاعات | کشاورزی | هنر و معماری | معماری | پروژه آموزشی | تحقیق و جزوات آموزشی | ترجمه مقالات ISI | طرح توجیهی | کتاب | گزارش کارآموزی | نرم افزار |

 

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0