ارزیابی و رتبه بندی پروژه های سرمایه گذاری با رویکرد شاخص های چند گانه:پایان نامه ارشد مديريت صنعتی

دانلود پایان نامه ارزیابی و رتبه بندی پروژه های سرمایه گذاری با رویکرد شاخص های چند گانه

دانلود پایان نامه ارشد مديريت صنعتی

پایان نامه ای که به شما همراهان صمیمی فروشگاه مسترداک معرفی میگردد از سری پایان نامه های جدید رشته  مديريت صنعتی و با عنوان ارزیابی و رتبه بندی پروژه های سرمایه گذاری با رویکرد شاخص های چند گانه در ۲۲۰ صفحه با فرمت Word (قابل ویرایش) در مقطع کارشناسی ارشد تهیه و نگارش شده است. امیدواریم مورد توجه کاربران سایت و دانشجویان عزیز مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته های جذاب مدیریت قرار گیرد.

 

چکیده پایان نامه ارزیابی و رتبه بندی پروژه های سرمایه گذاری با رویکرد شاخص های چند گانه :

سازمان­ها برای افزایش مزیت رقابتی و سود خود اقدام به سرمایه گذاری با توجه به منابع محدود می­کنند. سرمایه گذاری می­تواند در پروژه­ های زیر ساختی، ارائه محصول جدید، فناوری اطلاعات و غیره باشد. سازمان­ها می­بایست علاوه بر تخصیص بهینه منابع با توجه به منابع محدود به یکی از نکات مهم در فرایند انتخاب پروژه، یعنی انطباق و سازگاری پروژه با اهداف و ماموریت های استراتژیک سازمان توجه داشته  باشند. از طرفی همواره ریسک و عدم قطعیت موجب به خطر افتادن منابع و سلامت پروژه ­های انتخابی می­گردد. همچنین بین عوامل مذکور تضاد دیده می­شود و بهبود یک هدف موجب کاهش هدف دیگر می­گردد. هر چه فرصت سرمایه گذاری دارای بازده بالاتری باشد ریسک زیادتری را با خود به همراه داشته و بالعکس. همچنین پروژه ­هایی با عدم قطعیت بالا ریسک قابل توجهی را برای سازمان­ها با آستانه تحمل ریسک پایین تحمیل می­کنند و شکست چندین مورد از این پروژ­ها می­تواند برای آینده شرکت خطرناک باشد. انتخاب پروژه ­ها با رویکرد مدیریت ریسک یکی از ابزارهایی است که می­تواند مدیریت سازمان را در جهت نیل به اهداف فوق یاری رساند.

با توجه به ضرورت موضوع نیاز است تا سازمان­های سرمایه گذار با طراحی مدل انتخاب پروژه خاص سازمان خود از بین پروژه های موجود به منظور پاسخ گویی به اهداف سازمان، از طرقی بهترین پروژه ­ها را انتخاب نمایند. بنابراین در این تحقیق به دنبال آن هستیم که با ارائه مدلی جامع در این زمینه بتوانیم ترکیب پروژه­ها را به نحوی انتخاب کنیم که علاوه بر بیشینه سازی منافع مالی و استراتژیک حاصل از پروژه ­ها، ریسک پروژه ­های انتخابی نیز کمینه گردد و یا آستانه تحمل ریسک سازمان در فرآیند انتخاب پروژه در نظر گرفته شود. فرایند تصمیم گیری در مدل طراحی شده مبتنی بر سه جزء اصلی فرآیند، معیار و ابزار، و در سه فاز ارزیابی و غربالگری پروژه ­ها، رتبه بندی پروژه ­ها و انتخاب پروژه ­های برتر می­باشد که در نهایت مدل طراحی شده در یک مورد عملی واقع در منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس پیاده سازی و مورد سنجش قرار گرفت. نتایج مورد نظر از پیاده سازی مدل طراحی شده در مورد مطالعه نشان می­دهد که پروژه­های انتخابی با توجه به محدودیت­های موجود ضمن حفظ همراستایی با استراتژی­های سازمان علاوه بر بیشینه سازی منافع مالی، مجموع ریسک سبد انتخابی را نیز کاهش داده است.

کلید واژه: رتبه بندی پروژه، انتخاب پروژه ­های سرمایه­ گذاری، تصمیم گیری چند شاخصه، تصمیم گیری چند هدفه

 

اهمیت و ضرورت موضوع ارزیابی و رتبه بندی پروژه های سرمایه گذاری با رویکرد شاخص های چند گانه :

در سراسر دنیا مدیران ارشد دائما با مسائل متفاوتی مواجه اند که از آن جمله می توان به چگونگی انتخاب مناسب ترین پروژه ها از بین پروژه های مختلف در دست بررسی، یا چگونگی بهره گیری از علوم و دانش موجود برای پیش بینی شکست یا عدم شکست پروژه های تحت بررسی و به عبارت بهتر چگونگی انتخاب پروژه های تحت بررسی خود به منظور ممانعت از سوء مصرف منابع اشاره کرد.

در مفهوم کلی، پروژه می تواند به عنوان یک فعالیت بزرگ که از چند فعالیت به هم مرتبط تشکیل شده است و به وسیله سازمان های مختلف انجام می گیرد و دارای اهداف، برنامه و بودجه مشخصی است تعریف شود. یک فعالیت کوتاه مدت، اقدامی کوتاه مدت است که توسط یک سازمان انجام می پذیرد و ممکن است با فعالیت های دیگر ترکیب شود و یک پروژه را به وجود آورد (آرچی بالد، ۱۹۹۲).

یکی از وظایف مهم مدیران پروژه، انتخاب پروژه ها برای اجرا در سازمان ها می باشد. انتخاب پروژه، فرایند ارزیابی منحصر بفرد پروژه و یا گروهی از پروژه ها برای اجرا می باشد. یکی از نکات مهم در فرایند انتخاب پروژه، انطباق و سازگاری پروژه با اهداف و ماموریت های استراتژیک سازمان می باشد.

هر سازمانی که برای بهبود و یا افزایش سود سرمایه گذاری می کند یک پورتفولیو سرمایه گذاری دارد. یک پورتفولیو از پروژه ها، یک گروه از پروژه هاست (شامل صدها پروژه و یا فقط تعدادی محدودی پروژه )و این پورتفولیو می تواند پروژه هایی در یک یا چند برنامه باشد که تحت رهبری و مدیریت یک سازمان انجام می شود. از سوی دیگر به ندرت پیش می آید که منابع کافی برای انجام هر پروژه ای که پیشنهاد می شود وجود داشته باشد . از این رو این پروژه ها بایستی برای منابع کمیاب که از طرف حامی مالی پروژه مشخص می شود با یکدیگر رقابت کنند به همین دلیل نیاز است تا از بین پروژه های موجود به منظور پاسخ گویی اهداف سازمان، از طرقی بهترین پروژه ها انتخاب شود. انتخاب ترکیب مناسب از پروژه های سودرآور بالقوه فعالیت های مهمی در بسیاری از سازمان ها هستند (مردیچ و منتال، ۱۹۹۵؛ کوپر،۱۹۹۳؛ مارتینو، ۱۹۹۵).

اكثر شركتها در ايجاد، حفظ و تنظيم پروژه­ها دچار مشكل مي شوند. غالباً شركت ها پروژه هايي را انجام مي دهند و از آنها حمايت مي كنند كه با اهداف بلند مدت و استراتژيكشان همراستايي کامل نداشته و يا كلاً با آن متضاد است. دليل آن را مي توان در نظر نگرفتن عوامل كليدي موثر در ايجاد و تنظيم اين سبد و نيز در نظر نگرفتن محدوديت هاي موجود درون و برون سازماني دانست. عدم وجود فرآيند نظام مند انتخاب و حذف پروژه ها در شركت ها و سازمان ها موجب مي شود پروژه ها به صورت غير تخصصي و سليقه اي انتخاب شوند. در نتیجه در نظر نگرفتن توان داخلي شركت ها هنگام انتخاب و تنظيم سبد پروژه باعث شده است شركتها در انجام تعهدات زماني و جريان نقدي حاكم بر شركتها دچار مشكل شوند و قادر به تامين هزينه هاي جاري خود نباشند و تا مرز ورشكستگي نيز پيش روند.

مديريت سبد پروژه فرايند تصميم گيري پويايي را مهيا مي سازد كه مي توان در آن ارزش ها را مورد سنجش قرار داد پروژه هاي سازمان را اولويت بندي كرد و در نهايت منابع محدود سازماني را  براي دستيابي به اهداف كلان سازمان به درستي بين پروژه ها تخصيص داد (بهزاد ابونيا عمران، ۱۳۸۷). نحوه اجرای این مدیریت پورتفولیو، بین سازمان ها متفاوت است و می تواند شامل استفاده از فرایند های صریح و تکنیک هایی برای ساده سازی باشد (کوپر و همکاران، ۱۹۹۸).

با توجه به گستردگي مفاهيم و مدل هاي ارائه شده در موضوع انتخاب پروژه و مديريت سبد پروژه، ليكن مدل هاي موجود عمدتا به صورت تئوري و کلی بوده و چندان به مرحله عملياتي وارد نشده اند به طوریکه با توجه به تفاوت ماهیت رشته فعالیت های مختلف، اساسا ارائه یک چارچوب کلی برای همه سازمان ها از کارایی کافی برخودار نخواهد بود. همچنین در مفاهیم مدیریت سبد پروژه ها، تطابق اهداف و استراتژي هاي پروژه با اهداف و استراتژي هاي سازمان مطلبي به مراتب مهم تر از سود پروژه ها بوده است كه بايستي به آن توجه ويژه اي داشت. در اين تحقيق سعي بر آن است با ارائه يك چارچوب مفهومي و معرفي ابزار­ها و تكنيك هاي مفيد در هر مرحله، مدلي مناسب براي تسهيل در مديريت پروژه هاي سرمايه گذاري برای سازمان­های پروژه محور بدست آيد. در نهایت مدل طراحی شده را در یک مورد مطالعه در منطقه آزاد ارس برای انتخاب طرح سرمایه گذاری بهینه به کار می­گیریم.

فهرست مطالب ارزیابی و رتبه بندی پروژه های سرمایه گذاری با رویکرد شاخص های چند گانه

فصل اول  ۰

۱ مقدمه ۱

۱-۱ بیان مسئله  ۴

۲-۱   اهمیت و ضرورت موضوع  ۶

۳-۱  پرسش های اصلی ۸

۴-۱  پرسش های فرعی   ۸

۵-۱ هدف های تحقیق یا نتایج مورد انتظار  ۸

۶-۱  نوع تحقیق   ۹

۷-۱ قلمرو مکانی و زمانی جامعه تحقیق   ۹

۸-۱ روش کلی و چارچوب کلان نظری تحقیق   ۱۰

۹-۱   روشهای گردآوری داده ها و ابزار مورد استفاده برای آن و تحلیل داده ها ۱۱

۱۰-۱ نوآوری تحقیق   ۱۱

۱۱-۱ محدودیت و مشکلات تحقیق   ۱۱

۱۲-۱   نقشه راه ۱۲

۱۳-۱  شرح واژه ها و اصطلاحات تحقیق   ۱۳

فصل دوم ۱۵

۱-۲ مرور ادبیات و پیشینه تحقیق   ۱۶

۲-۲ چارچوب های انتخاب پروژه ۱۸

۳-۲ معیارها و ابزارها ۲۲

۴-۲ روش های انتخاب و اولویت بندی پروژه­ها طبق  تحقیقات آرچر و قاسم زاده ۲۲

۵-۲ روش های انتخاب و اولویت بندی پروژه­ها طبق  تحقیقات روانشادنیا ۲۹

۶-۲ روش های انتخاب و اولویت بندی پروژه­ها طبق  تحقیقات دورتا و همکاران  ۳۲

۷-۲ جمع بندی  از تکنیک­های شرح داده شده ۳۳

۸-۲ معیارها و شاخص­ها ۳۵

۹-۲ اهداف مدیریت پورتفولیو طبق ادبیات   ۴۰

۱۰-۲ خلاصه و نتیجه گیری فصل دوم  ۴۳

فصل سوم ۴۶

۱-۳ مقدمه فصل سوم  ۴۶

۱-۱-۳  پرسش های اصلی   ۴۷

۲-۱-۳  پرسش های فرعی   ۴۷

۳-۱-۳  هدف های تحقیق یا نتایج مورد انتظار  ۴۷

۴-۱-۳  نوع تحقیق   ۴۸

۵-۱-۳ قلمرو مکانی، زمانی و نمونه و جامعه تحقیق   ۴۸

۶-۱-۳  روشهای گردآوری داده­ها و ابزار مورد استفاده برای آن و تحلیل داده­ها: ۴۸

۷-۱-۳  نوآوری تحقیق   ۴۸

۸-۱-۳ محدودیت و مشکلات تحقیق   ۴۹

۲-۳  یافته­ها ۵۰

۳-۳ عوامل موثر در انتخاب تکنیک انتخاب پروژه ۵۱

۴-۳  استراتژی های سرمایه گذاری   ۵۲

۵-۳  مسأله ارزیابی و رتبه بندی پروژه ها در منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارس    ۵۴

۶-۳   مفروضات حل مساله  ۵۵

۷-۳   فرايند پيشنهادي   ۵۸

۸-۳  مراحل فرايند پيشنهادي   ۶۲

۱-۸-۳ مرحله اول: ارزيابي انفرادي سرمايه گذاري ها و حذف پروژه هاي ناكارآمد (Screening) 62

۱-۱-۸-۳  پيش غربال گری (ارزيابي اوليه): Pre Screening  ۶۳

۲-۱-۸-۳  شناسایی شاخص های کمی و غربال گری کمی   ۶۶

۳-۱-۸-۳  شناسایی شاخص های کیفی و غربال گری کیفی   ۷۴

۴-۱-۸-۳  رتبه  بندی پروژه ها بر اساس شاخص های ریسک    ۷۴

۱-۴-۱-۸-۳ تجزیه و تحلیل ریسک    ۷۵

۲-۴-۱-۸-۳  شناسایی معیارهای ارزیابی ریسک    ۷۵

۳-۴-۱-۸-۳  دسته بندی معیارهای ارزیابی ریسک    ۷۶

۴-۴-۱-۸-۳  تجزیه و تحلیل ریسک پروژه های مختلف    ۷۸

۵-۴-۱-۸-۳  به کار گیری روش آنتروپی شانون جهت وزن دهی به معیارهای ارزیابی ریسک    ۸۱

۶-۴-۱-۸-۳  به کار گیری روش مجموع ساده وزین  (SAW) جهت رتبه بندی پروژه ها بر اساس شدت ریسک    ۸۲

۲-۸-۳  رتبه بندی پروژه ها بر اساس شاخص های کمی و کیفی   ۸۴

۱-۲-۸-۳  مشخص کردن وزن معیارهای کمی و کیفی   ۸۴

۱-۱-۲-۸-۳  قاعده انتخاب روش تصمیم گیری چند شاخصه  ۸۴

۲-۱-۲-۸-۳  فرآیند تحلیل سلسله مراتبی(AHP) 87

۲-۲-۸-۳  رتبه بندی پروژه های سرمایه گذاری با استفاده از روش TOPSIS  ۹۳

۳-۸-۳  مرحله سوم: انتخاب پروژه های سرمایه گذاری تحت محدودیت های موجود  ۹۷

۱-۳-۸-۳  مدل های بهینه سازی   ۹۷

۲-۳-۸-۳  برنامه ریزی عدد صحیح صفر و یک    ۹۸

۳-۳-۸-۳  تصمیم گیری با اهداف  چندگانه (MODM)  و روش معیار جامع  ۹۹

۹-۳  نکاتی در رابطه با سیستم های تصمیم گیری گروهی   ۱۰۲

۱۰-۳ خلاصه و نتیجه گیری فصل سوم: ۱۰۴

فصل چهارم ۱۰۷

۱-۴ چکیده فصل چهارم  ۱۰۷

۲-۴   معرفی پروژه ها ۱۰۸

۳-۴   پیاده سازی چارچوب پیشنهادی در مورد مطالعه  ۱۱۰

۱-۳-۴  مرحله اول:  ارزیابی انفرادی پروژه ها Individual Project Evaluation  ۱۱۰

۱-۱-۳-۴  زیرمرحله اول:  پیش غربال گری یا  Pre Screening  ۱۱۰

۲-۱-۳-۴   زیر مرحله دوم: غربال گری کمی یا Quantitative Screening  ۱۱۱

۳-۱-۳-۴   زیرمرحله سوم: غربال گری کیفی یا Qualititative Screening  ۱۱۲

۴-۱-۳-۴   زیرمرحله چهارم : تجزیه و تحلیل ریسک Risk Evaluation  ۱۱۵

۲-۳-۴  مرحله دوم: رتبه بندی پروژه های سرمایه گذاری   ۱۱۸

۱-۲-۳-۴  رتبه بندی پروژهها بر اساس شاخص­های ریسک    ۱۱۸

۱-۱-۲-۳-۴  روش آنتروپی شانون در وزن دهی به معیارهای ارزیابی ریسک    ۱۱۸

۲-۱-۲-۳-۴  به کار گیری روش مجموع ساده وزین(SAW) جهت رتبه بندی پروژه ها بر اساس شدت ریسک    ۱۱۸

۲-۲-۳-۴  رتبه بندی پروژه ها بر اساس شاخص های کمی و کیفی   ۱۱۹

۱-۲-۲-۳-۴  مشخص کردن وزن معیارهای کمی و کیفی   ۱۲۰

۲-۲-۲-۳-۴  رتبه بندی پروژه ها با استفاده از روش TOPSIS  ۱۲۵

۳-۳-۴  مرحله سوم: مدل سازی انتخاب پروژههای سرمایه­گذاری تحت محدودیت های موجود  ۱۲۸

۱-۳-۳-۴    برنامه نویسی ریاضی با استفادهLINGO  برای به دست آوردن جواب بهینه  ۱۳۰

۴-۴ خلاصه و نتیجه گیری فصل چهارم: ۱۳۶

فصل پنجم ۱۳۸

۱-۵ سوالات تحقیق   ۱۳۸

۲-۵ اهداف تحقيق: ۱۴۲

۳-۵ پیشنهادات برای تحقیقات آتی   ۱۴۲

فهرست منابع و ماخذ  ۱۴۴

پيوست الف    ۱۴۹

پيـوست ب   ۱۵۰

پيـوست ج   ۱۵۲

پیـوست د  ۱۵۳

ABSTRACT  ۱۵۷

 

فهرست اشكال

 • شکل ۱-۱ روش کلی تحقیق   ۱۰
 • شکل ۲-۱ نقشه راه پژوهش    ۱۲
 • شکل۱-۲ رویکرد سیستماتیک برای انتخاب پروژه ها (انگلند و همکاران، ۱۹۹۹) ۱۸
 • شکل ۲-۲چارچوب انتخاب پورتفولیو پروژه ها (آرچر و قاسم زاده، ۱۹۹۹) ۱۹
 • شکل ۳-۲ مراحل انتخاب پورتفولیو در سطوح مختلف پروژه ها (کوپر و همکاران، ۲۰۰۵) ۲۰
 • شکل ۴-۲ دسته بندی روش های انتخاب پروژه (روانشادنیا و عباسیان جهرمی، ۱۳۹۱) ۳۱
 • شكل ۱-۳ فرآیند طراحی شده برای انتخاب پروژه­های سرمایه گذاری   ۶۱
 • شكل ۲-۳ ساختار شکست ریسک پروژه ۷۷
 • شكل ۳-۳ چهار اصل زیربنایی فرآیند تحلیل سلسله مراتبی(ساعتی، ۱۹۸۶؛ هارکر و وارگاس، ۱۹۸۷) ۸۸
 • شكل ۴-۳ نمونه‌ای از یک فرآیند سلسله مراتبی (آذر و رجب زاده، ۱۳۹۱) ۸۹
 • شكل ۵-۳  ساختار سلسله مراتبی معیارهای کمی و کیفی انتخاب پروژه ۹۰
 • شکل ۶-۳ ترجیحات(تبدیل قضاوتهای زبانی به قضاوتهای عددی) ۹۱
 • شکل ۷-۳ ساختار ماتریس مورد استفاده در روش TOPSIS 94
 • شکل ۱-۴ ساختار سلسله مراتبی معیارهای کمی و کیفی انتخاب پروژه ۱۲۰
 • شکل ۲-۴ اوزان بدست آمده براي شاخص هاي مالي با استفاده از نرم افزارExpert Choice  ۱۲۳

 

فهرست جداول

 • جدول۱-۲ مقایسه بین متدهای انتخاب پروژه (آرچر و قاسم زاده، ۱۹۹۶) ۲۴
 • جدول ۲-۲ طبقه بندی زمینه های تحقیقاتی پژوهشگران مدیریت سبد پروژه­ها (روانشادنیا و عباسیان جهرمی، ۱۳۹۱) ۳۰
 • جدول ۳-۲ روش های انتخاب و ارزیابی پروژه ها (دورتا و همکاران، ۲۰۱۴) ۳۲
 • جدول ۴-۲ نتيجه گيري ادبيات در معيارهاي انتخاب پروژه (دورتا و همکاران، ۲۰۱۴) ۳۶
 • جدول ۵-۲ ساختار معیارهای انتخاب برای ارزیابی و اولویت بندی پروژه ها (دورتا و همکاران، ۲۰۱۴) ۳۹
 • جدول ۱-۳ اصول استفاده شده براي طراحي چارچوب سبد پروژه ها ۵۹
 • جدول ۲-۳ اطلاعات دریافت عمومی پروژه ها ۶۳
 • جدول ۳-۳ جدول طراحی شده برای زیر مرحله Pre Screening  طبق نظر کارشناسان خبره ۶۵
 • جدول۴-۳ شاخص های مالی بدست آمده از مرور ادبیات و نظرات خبرگان  ۶۶
 • جدول۵-۳ نتایج بدست آمده برای تعیین مهمترین شاخص های مالی برای ارزیابی پروژه ها ۷۰
 • جدول۶-۳ تعیین حدود شاخص های مالی  برای استفاده در مرحله غربال گری کمی   ۷۰
 • جدول ۷-۳ شناسایی و دسته بندی شاخص های کیفی   ۷۱
 • جدول ۸-۳ نمونه­ای از طیف لیکرت قابل استفاده در امتیاز دهی به شاخص­های کیفی پروژه­ها ۷۳
 • جدول ۹-۳ کارت امتیازی تهیه شده برای مشخص نمودن امتیاز هر پروژه از بعد کیفی   ۷۳
 • جدول۱۰-۳ شناسایی و دسته بندی ریسک های سرمایه گذاری   ۷۷
 • جدول ۱۱-۳ میزان احتمال و اثر گذاری ریسک بر فاکتورهای پروژه بر اساس استاندارد PMBOK و طیف امتیاز دهی لیکرت   ۷۹
 • جدول ۱۲-۳ تجزیه و تحلیل عوامل شدت و احتمال ریسک های شناسایی  شده در هر پروژه سرمایه گذاری   ۷۹
 • جدول۱۳-۳ دسته بندی  اندازه ریسک برای هر پروژه ۸۳
 • جدول ۱۴-۳ مزیت های  AHP در تصمیم گیری (عاذر و رجب زاه ،  ۱۳۸۹) ۸۸
 • جدول ۱۵-۳ معادل کلامی مقادیر اهمیت نسبی(مهر گان،  ۱۳۸۳) ۹۱
 • جدول ۱۶-۳ شاخص تصادفي (آذر و رجب زاده،  ۱۳۹۱) ۸۳
 • جدول ۱۷-۳ استفاده از معيارهاي تركيبي (كمي و كيفي) و روش TOPSIS با استفاده از وزن هاي بدست آمده از تكنيك AHP براي اولويت بندي پروژه ها ۹۶
 • جدول ۱۸-۳ شرح خلاصه مراحل فرایند پیشنهاد شده به همراه ابزار و تکنیک استفاده شده ۱۰۵
 • جدول ۱-۴ معرفی پروژه های امکان سنجی شده در سازمان انتخابی   ۱۰۸
 • جدول ۲-۴ جدول طراحی شده برای زیر مرحله Pre Screening طبق نظر هشت نفر از کارشناسان خبره ۱۱۰
 • جدول ۳-۴ تعداد پروژه های حذف شده در مرحله پیش غربال گری وبیان علل حذف   ۱۱۱
 • جدول ۴-۴ تعیین حدود برای استفاده در مرحله غربال گری کمی   ۱۱۱
 • جدول ۵-۴ جدول تعداد پروژه های حذف شده در مرحله غربال گری کمی و بیان علل  حذف   ۱۱۲
 • جدول ۶-۴ تبدیل قضاوت های زبانی به قضاوت های عددی   ۱۱۲
 • جدول ۷-۴ کارت امتیازی تهیه شده برای غربالگری کیفی پروژه­ها ۱۱۳
 • جدول ۸-۴ نتایج حاصل از روش دلفی و کارت امتیازی در به دست آوردن امتیازات کیفی پروژه ها ۱۱۴
 • جدول ۹-۴ تعداد پروژه های حذف شده در مرحله غربال گری کیفی و بیان علل  حذف   ۱۱۵
 • جدول ۱۰-۴ وضعیت پروژه ها پس از عبور از مرحله غربال گری فرایند طراحی شده ۱۱۵
 • جدول ۱۱-۴ تجزیه و تحلیل ریسک با استفاده از استاندارد PMBOK   ۱۱۶
 • جدول ۱۲-۴ رتبه بندی ریسک در پروژه های سرمایه گذاری   ۱۱۷
 • جدول ۱۳-۴  وزن های حاصله از روش آنتروپی شانون برای ریسک های شناسایی شده ۱۱۸
 • جدول ۱۴-۴ دسته بندی  میزان مخاطره  پروژه ها ۱۱۸
 • جدول ۱۵-۴ رتبه بندی پروژه ها بر اساس میزان مخاطره با استفاده از روش SAW   ۱۱۹
 • جدول ۱۶-۴  ماتریس مقایسات زوجی بین شاخص های کمی و کیفی  ۱۲۱
 • جدول ۱۷-۴ ماتریس مقایسات زوجی بین شاخص های کیفی  ۱۲۲
 • جدول ۱۸-۴ ماتریس مقایسات زوجی بین شاخص های کمی  ۱۲۲
 • جدول ۱۹-۴ وزن های نهایی به دست آمده از طریق مقایسات زوجی با توجه به ساختار سلسله مراتبی معیارها ۱۲۴
 • جدول ۲۰-۴ استفاده از معيارهاي تركيبي (كمي و كيفي) و روش TOPSIS در اولويت بندي  پروژه­ها ۱۲۶
 • جدول ۲۱-۴ نتایج حاصل از  روش TOPSISدر اولويت بندي پروژه­ها ۱۲۷
 • جدول ۲۲-۴ اطلاعات مورد نیاز در مدل سازی ریاضی  ۱۲۹
 • جدول ۲۳-۴ مدل سازی خطی چند هدفه ۱۳۰
 • جدول ۲۴-۴ خلاصه نتایج مدل سازی خطی  ۱۳۳
 • جدول ۲۵-۴ نتایج رتبه بندی پروژه­های سرمایه گذاری  ۱۳۴
 • جدول ۲۶-۴ وضعیت پروژه ها پس از عبور ازسه مرحله غربال گری و مدل سازی ریاضی  ۱۳۴

 

فهرست نمودارها

 • نمودار۳-۱ميزان سابقه كار نمونه مورد بررسي (۳۰ نفر كارشناسان سرمايه گذاري) ۶۸
 • نمودار۳-۲ نسبت جنسيت نمونه مورد بررسي ( ۳۰ نفر ازكارشناسان سرمايه گذاري) ۶۹
 • نمودار۳-۳ وضعيت تحصيلات جامعه مورد بررسي (۳۰  نفر از كارشناسان سرمايه گذاري) ۶۹
 • نمودار۴-۱ نمایش حبابی پروژه های سرمایه گذاری انتخابی   ۱۳۵

 

| آموزش زبان انگلیسی | اپلیکیشن | بانک اطلاعات | برنامه نویسی و طراحی وب سایت | قالب و افزونه | پایان نامه دکترا | تاریخ | تربیت بدنی | جغرافیا | حسابداری | حقوق | رشته های پزشکی | پزشکی | روانشناسی | زبان و ادبیات فارسی | علوم تربیتی | فقه و مبانی حقوق اسلامی | کشاورزی | کلام تطبیقی | مدیریت | پایان نامه کارشناسی | پایان نامه کارشناسی ارشد | تربیت بدنی | علوم انسانی | اقتصاد | تاریخ | باستان شناسی | جغرافیا | حقوق | رشته حسابداری | روانشناسی | زبان و ادبیات عربی | زبان و ادبیات فارسی | علوم اجتماعی | علوم تربیتی | علوم سیاسی | فقه و حقوق اسلامی | کتابداری و اطلاع رسانی | مدیریت | علوم پایه | زمین شناسی | زیست شناسی | شیمی | فنی و مهندسی | برق | صنایع غذایی | عمران | کامپیوتر و فناوری اطلاعات | کشاورزی | هنر و معماری | معماری | پروژه آموزشی | تحقیق و جزوات آموزشی | ترجمه مقالات ISI | طرح توجیهی | کتاب | گزارش کارآموزی | نرم افزار |

مراحل خرید فایل دانلودی
اگر محصول را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0